Täna, 8. oktoobril tähistab imeline õpetaja ja kirjanik Louise L. Hay oma 88. sünnipäeva – palju õnne kallis õpetaja!

Louise L Hay koolitused

Kui ma hetkeks tagasi vaatan, siis minu elu on aastast 2001 olnud nagu Louise enda filmis „Sina oled oma elu tervendaja“. Mõistsin, et me ise olemegi oma elu tervendajad. Ainult meie ise saame teha midagi selleks, et meie elu paremaks muutuks. Oluline on teha see kõige esimene samm ja hakata tegema asju teistmoodi – mõelda, tunnetada, tegutseda ja kogeda. See on nii müstiline ja samas nii maagiline tunne, kui tajud, et muutes oma mõtlemist, muutub ka elu.

Loomulikult muutub Su elu selles suunas, millele oma mõtetes energiat annad. Vahel tulevad ette takistused, justkui „kontrollimaks“ kas oled õppetüki ära õppinud ja läbinud. Vahel taipad, et käitud hoopis teistmoodi mõnes olukorras, mis varem ärritas. See on märguanne, et oled muutumas…naeratad rohkem, koged rohkem ja avastad, et ainus, keda muuta saad, oled Sina ise. Kui oluline on see taipamine: „Mina olen oma elu peremees ja teen oma valikud ise!“ Sa võid ka eksida, kukkuda, kogeda ja uuesti tõusta – see annab märku sellest, et Sa elad.

Elu on imeline! Armasta seda elu mida elad, koged ja naudid. Iga päev on kingitus ja uus kogemine. Elu ei ole alati roosamanna, kuid just nendel hetkedel, kui tunned oma hinges kibedat ja mõrudat valu, kurbust, nukrust ja üksindust, siis just need hetked panevad Su justkui pausile, et peatuda ja endalt küsida: „Mida mina tegelikut tahan?“ Vastus sellele küsimusele on alati Sinu enda sees ja see on koguaeg olemas. Elu raskematel hetkedel vallandub Sinu sisemine jõud ja tekib soov teha asju teistmoodi. Pühkida silmist pisarad ja meeleheide, ajada selg sirgu ning hakata tegutsema, teades, et tehes samasuguseid tegevusi, lootes teistsuguseid tulemusi, on suurim idiootsus. Kõige olulisem on Sul tühjendada oma sisemine prügikast kõigest sellest, mida Sa oma ellu ei vaja ega soovi – need on Sinu negatiivsed mõtted, uskumused ja harjumused. Kui tühjendad ennast sisemisest  „prügist“, siis täitub Sinu hing ja süda kõige sellega, mida Sa oma ellu soovid.

Alusta siin ja praegu, öeldes endale midagi ilusat ja toetavat. See on Sinu elu, mida elad ja ela seda nii, et iga päev on imeline kingitus ja kogemus. Ja pea meeles, et peale vihmasadu paistab alati päike!

Aitäh Louise L. Hay, aitäh Elu, aitäh kõigile, kellega oleme kohtunud ja veel kohtumas.
Ma olen siiralt õnnelik ja tänulik, et Louise õpetused on minu teele tulnud ja aidanud minu unistustel täituda. 

Merike Kütt ja Louise L. Hay kohtumine

Täna tähistame Louise L. Hay 88. sünnipäeva vestlusõhtu ja filmiga
„Sina oled oma elu tervendaja“ Tartus.
http://www.paremelu.ee/inspireeriv-vestlusohtu-koos-filmiga-sina-oled-oma-elu-tervendaja-tartus/

13.oktoobril tähistame Louise sünnipäeva Rakveres:
http://www.paremelu.ee/inspireeriv-vestlusohtu-koos-louise-l-hay-filmiga-sina-oled-oma-elu-tervendaja-rakveres/

20. oktoobril tähistame Louise sünnipäeva Tallinnas:
http://www.paremelu.ee/5259-2/

Kui tunnd, et soovid oma sisemist prügikasti tühejdanda, kasutades selleks Louise L. Hay õpetusi, siis kutsun Sind koolitusele, mis muutis minu elu ja luban, et muudab ka Sinu elu:
http://www.paremelu.ee/louise-l-hay-10-nadalane-enesearengukursus-tervenda-end-ise/

Ela teadmisega, et elu armastab Sind!

Hoolivuse ja armastusega
Merike Kütt Eestis
ainuke litsentseeritud Louise L. Hay õpetuste treener-koolitaja

 

85% inimestest ei vii oma uue aasta lubadusi kunagi ellu.
Teeme sellel aastal teisiti.

Täna on 28.jaanuar. Me arvame, et sa mäletad veel oma uue aasta lubadusi.
Kas lubasid sel aastal leida rohkem aega oma pere jaoks, hakata mõne uue hobiga tegelema, õppida uue oskuse parema töö saamiseks, võtta kaalust alla, leida uus suhe, teenida rohkem raha, sõita puhkusereisile, jätta maha suitsetamine, kirjutada valmis lõputöö või midagi hoopis muud.

Milline su uue aasta soov ka poleks olnud, oluline on, mis on sellest saanud tänaseks. Las me arvame. 85% tõenäosusega mitte midagi. Sest just nii paljud inimesed unustavad oma uue aasta lubadused juba veebruariks. Tublimad meist on ilmselt pannud kirja soovi ja leiavad selle paberi kunagi koristades. Või meenub see aasta pärast, kui vaatame aastale tagasi ja tõdeme, et mis ei täitunud, see oli meie uue aasta lubadus.

Miks me ebaõnnestume?

Põhjuseid, miks nii läheb on kaks. Esmalt puudub meil motivatsioon: meil ei ole tegelikult seda asja vaja. Meie igapäevane elu polegi ju nii väga halb ja päevad lähevad nii mugavalt nagu alati. Meie valu selle soovi järele pole piisavalt suur, et see sunniks meid oma mugavustsoonist välja tulema.

Teine põhjus, miks meie uue aasta lubadused jäävad vaid õhku või paberile on veelgi lihtsam – me lihtsalt ei astu esimest sammu. Ja ilma esimeseta jäävad ära ka järgmised. Tegelikult ei tee me mitte midagi, et see soov saaks reaalsuseks, sest meil puudub plaan ja tegevuskava.

Leia aeg ja koht, et oma elu planeerida.

Kui me soovime tõsiselt, et uus aasta oleks teistsugune ja meie elus saaksid teoks uued asjad, siis pole veel hilja asuda tegutsema. Aga teeme sel aastal teistmoodi.

Me soovitame võtta selleks natuke rohkem aega, kui sul oli aastavahetusel või 1.jaanuaril, kui sa oma uue aasta soovile mõtlesid. Sest see on sinu oma elu ja selle planeerimine ning muutuste läbiviimine on sinu kõige olulisemad asjad üldse. See on midagi, mida sa teed iseenda jaoks ja mida keegi ei saa teha sinu eest.

Meie võtame tavaliselt paar päeva, kindlasti rohkem kui ühe. Sest esimesel päeval on mõte veel tavarutiinis ja kiired asjatoimetused segavad keskendumist. Võid ju proovida ka iga päev tunnikese argitoimetustest näpistada, aga elu on näidanud, et reaalselt kaob aeg märkamatult käest ja see väga hästi ei toimi.

Veel on hea nipp sõita kodust eemale, et tavapärane keskkond ja rutiin ei segaks sind. Olles ka füüsiliselt eemal argipäevast, on sul vähem segavaid piiranguid, sa mõtled avaramalt ja sul on lihtsam näha uusi võimalusi ning senikasutamata külgi oma elus.

See ei pea olema kauge ja kallis reis. Võid sõita nädalavahetuseks spa-sse. Aga võid ka uurida sõpradelt, sugulastelt, kas kellelgil seisab mõni tühi suvila või maamaja, kuhu võiksid paariks päevaks minna. Või on mõni sõber puhkusereisile sõitmas ja vajab kedagi, kes ta korteris käiks lilli kastmas või kassi toitmas. Ja kui pole muud võimalust, siis võta arvuti või paberiplokk koos pliiatsiga kaasa ja mine päevaks mõnda kohvikusse. Sel juhul vali kindlasti ülemise korruse kohvik, kus oleks ka vaade aknast.

Kuidas leida motivatsioon?

Alusta suuremast pildist ja mine järjest detailsemaks.

Kõige aluseks on aga sinu põhjus, miks sa seda soovid. Et selles paremini selgusele jõuda, koosta visioon sellest, missugune on su elu siis kui su soov on täitunud. Milline on 1 päev sinu tulevasest elust, kui oled saanud selle, mida soovid? Mis on selles päevas sinu jaoks head, nii imelist ja nauditavat, et sa oled nõus selle nimel tegema oma mugavas elus muutusi? Mis muutub tänasega võrreldes? Mis on see valu, mis su elust kaob kui sa oma soovi ellu viid? Pane kirja, otsi pilte oma uudse elu päeva iseloomustama. Kasuta kogu oma kujutlusvõimet.

Näiteks kui sinu soov on leida omale elukaaslane, kellega koos pere luua, siis kujutle oma tulevase pere ühte päeva. Mida te koos teete, mida sööte, milline on teie kodu, missugused väikesed harjumused teil on, kuidas omavahel suhtlete, kuidas sina ja su pereliikmed ennast koos tunnevad.

Pea meeles olla õnnelik täna, siin ja praegu.

Kogu eesmärkide seadmine ja plaanide tegemine on suunatud sinu tulevikku. Reaalseid samme selleks pead aga astuma täna. Pea meeles, et tegutseda tuleb tänasel päeval. Hea plaan selleks on ülivajalik ja algab eesmärkide seadmisest. Head eesmärgid on täpsed ja mõõdetavad aga lihtsad ning selged.

Näiteks: kui soovid saada rikkaks, siis on halb eesmärk – tahan teenida palju raha. Hea eesmärk on – teenin iga kuu 2000 eurot oma uuest internetiärist ja 500 eurot kuus oma käsitöö müügist.

Pane oma plaanis kirja, mis on need tegevused, mida sa oma soovi elluviimiseks pead tegema.

Näiteks: kui soovid minna pooleks aastaks maailma reisima, siis on kindlasti vajalik koostada eelarve, õppida selgeks või värskendada võõrkeeleoskust, tellida omale lennukipiletite sooduspakkumisi, tutvuda külastatavate maade kultuuriga, leida sinu eelarvele sobivad ööbimisvõimalused, küsida tööandjalt puhkusevõimaluste või kaugtöö kohta, uurida reisil töötamise võimalusi. Jne

Tõenäoliselt saab su nimekiri pikk ja teha on vaja palju. Järgmisena jaga see nimekiri kuude peale laiali. Ja enam ei tundugi nii hirmutav, eks. Eriti kui lähed veel täpsemaks ja jagad järgneva kuu ülesanded ka nädalatele.

Ja siis jääb veel üks oluline osa. Igareedene tähistamine kui oled selle nädala asjadega ühele poole saanud. Luba endale midagi head või lihtsalt vaata peeglisse, täna ennast tehtud töö eest. Ja pane oma plaani juurde kirja, mis sai tehtud ja kuidas läks. Hoia oma plaan alati käeulatuses, et sa ei unustaks teda. Nii saad pidevalt oma plaani jälgida ja kui vaja siis muuta.

Niimoodi samm-sammult saad oma soovi ellu viia lihtsalt ja su elu muutub peaaegu märkamatult. Ja sa oled selle 15% sees, kes võivad järgmisel aastal öelda: Jesss, tegin ära!

Kui sa tahad oma soovide elluviimisest lähemalt kuulda, siis tule noore kuu soovide õhtule „Oma unistuste elu loomine“. Seal loome unistuste tahvli, anname täpsed juhised, kuidas oma soovide elluviimiseks plaan koostada ja kuidas ellu viia. Lisaks annab meie soovidele jõu ühine energia ja kaaslaste toetus.

 

Loe ja registreeru noore kuu soovide õhtule!

Armastusega

Merike ja Kristel

 

Tere, armas sõber!    

Aitäh Sulle, et oled olnud meiega koos terve möödunud aasta!

 

 

 

 

Jagame Sinuga meie imelise aasta
kokkuvõtet, mida saad vaadata siit:

Merikese jõulutervituse leiad siit:

Triinu jõulukingituse ühe vahva retsepti näol leiad siit!

Kallista oma lähedasi ja võta iseenda jaoks aega!

Imelisi jõule ja mõnusat aastavahetust!

Rõõmsate taaskohtumisteni
uuel, 2014. aastal!

Hoolivusega
Merike Kütt ja Triin Muiste

Jõuluturg Kellawärk vallutab Tartu Loomemajanduskeskuse  
14. detsembril kell 11−17. Mõnusat tralli ja meeleolu leiab kõigist kolmest majast.

Parem Elu Koolitused ruumid on sel puhul avatud kõigile külastajatele!

Tule ja küsi Merikeselt, milliseid põnevaid kursusi on uuel aastal tulemas ja missuguste individuaalsete teraapiatega on inimesed abi saanud.

 Meie jõululaada letilt leiad erilisi kingitusi Jõuluvana kingikotti ja/või lihtsalt iseendale:

 • – tervislikke pulgakomme
 • – maitsev ja kasulik kookosõli
 • – tooršokolaadid, -kreemid ja -joogid
 • – oliiviõli, oliivid, päikesekuivatatud tomatid
 • – soodushinnaga Pilgrimi raamatud
 • – Parem Elu Koolitused kinkekaart

 

Lisaks on meie juures külas Kingituseks.ee  veebipood kingitustega, mis on looduslikud, lõhnavad hästi, teevad naha pehmeks, näevad välja armsad ja sisaldavad mõnd sügavamat sõnumit:

 • – 100% naturaalsest palmivahast küünlad
 • – Massaažiküünlad, mis on valmistatud looduspuhtast kookosõlist, aaloest ja mesilasvahast
 • – Heade soovide küünlad afirmatsioonidega
 • – Meditatsiooniküünlad erinevate chakrate jaoks
 • – Alused, klaasid ja vaasid erinevate küünalde jaoks
 • – Votiivküünlad, teeküünlad ja lauaküünlad, mis on lõhnastatud looduslike õlidega

Mis veel jõululaadal toimub, saad lugeda siit.

Rõõmsate kohtumisteni juba laupäeval!

Parema elu nimel

Merike

 

 

Tere, armsad sõbrad!   

 

Mäletate, Rainer andis ühe lubaduse – üllitada üks videokokkuvõte!?

Siin see kokkuvõte siis on:

 

Mõnusat sügist kõigile!

Rainer, Triin ja Merike

 

Tere head sõbrad! 

Ja ongi Raineri projekt „Parem Porgand Taskus“ sealmaal, et teha kokkuvõtted projektist.

Alates 6. veebruarist 2013 oleme teie kõigiga jaganud Raineri elustiilimuutust. Maikuust liitusid Raineriga veel Merike ja Karis.

Rainer on tänaseks kaotanud 13kg ja „võitnud“ uue elustiili, mida ta järjepidevalt jätkab. Merike on kaotanud 3kg ja viinud oma teadmised ka praktikasse. Karis on kaotanud 3 kg, muutnud oma elustiili ja õppinud oma keha usaldama.

Oleme siiralt tänulikud, kõigile neile, kes on meile kirjutanud ja jaganud meiega oma kogemusi. Näiteks kolme meie blogi jälgiva inimese tulemused on väga head olnud: -8; – 10 ja -5kg, lisaks on saavutatud uus elustiil, rohkem liikumist, vaheldusrikas toidulaud ja teadlik mõtlemine.

Kuidas siis viimane nädal möödus?

Viimasel kohtumisel kinkis Rainer meile kõigile ilusad roosid. Igaüks tegi kaasa ühe oma uue lemmiktoidu ning me pidasime maha toreda ja tubase pikniku.

Rainer oli ette valmistanud kordamisküsimused, mis lähtusid kõigist blogis antud ülesannetest.

Raineril oli võitjale varuks üllatus, milleks oli õhtusöök Lokaalis „Sumin“. Kuna kõik olid tublid ja teadmised on enam-vähem kõik praktikasse viidud koos lubadusega edaspidi järjepidevalt kinnistada, siis õhtusöögile läheme me kõik koos :)

Raineri kommentaar 30. nädala kokkuvõtteks:  

Nüüd kus Porgandi-saaga on teinud suure vahefiniši, sest iganädalase blogipidamise lõpptähtaeg on kätte jõudnud, leiab P(p)organd väärika koha minu peaaju elustiilikeskuses ja jätkab seal usutavasti elu lõpuni.

Mida ma siis oma elus muutnud olen?

On oluliselt muutunud minu suhtumine elusse, iseendasse ja toitu. Olen aru saanud, et tasakaalustatud, värske ja tervislik toit on elu alus. Minu menüü on oluliselt muutunud. Enamik, mida muutnud olen, võib leida blogist või siis vastupidi – enamik nõuannetest on saanud minu elu osaks.

Kuna sedasorti elustiil ei anna kaalu langetamisel kiireid tulemusi, kuid tagab stabiilse tervisliku kaalulangetuse, siis julgen väita, et see tee on õige.

Kaal on langenud eelmisest aastast kokku ligi 28 kg ja Porgandi perioodi jooksul 13 kg. Langetada on veel ka jäänud, aga tuleb võtta rahulikult, et tulemus säiliks ja rahulikult ta on läinud, keskmiselt 430 grammi nädalas – teadlased räägivad, et see on tervislik. Sixpackini jõuan ma selle tempoga umbes 2015.-ndal aastal . Ma olen sellega rahul, sest sedaviisi toimetamine on parim võimalus tervisliku kehakaalu säilitamiseks.

P.S üllataval kombel võitsime minu eelmisel nädalal antud algatuse kõik koos – ehk auhind – lõuna uue tervisliku menüüga lokaal “Suminas” kuulub meile kõigile!

Ja veel:

Aitäh, Merike Kütt!

Aitäh, Triin Muiste!

Aitäh, Karis Meister!

Aitäh, Merike Juus!

Aitäh, Torpeedo poisid!

Aitäh, Tasku keskus ja kõik, kes te seal toimetate!

Aitäh, JCI Toomemäe koda!

Aitäh, MyFitness!

Aitäh, kõik teised!

Aitäh, Aitäh, Aitäh!!!

Ja ikka veel:

Luban, et jõuame varsti valmis ka ühe kokkuvõtva video.

Merike J. kommentaar 30. nädala kokkuvõtteks:

Ongi otsa saamas see “Porgand taskus” projekt. Natuke kurb on ikka ka, kui aus olla. Jah, iga nädal oli vaja mõelda uusi ülesandeid täites ja vahel vanu asju meelde tuletada, aga selline toetav õlg oli kogu aeg olemas. Nüüd on vaja ikka ise edasi hakkama saada. Muidugi ehk see on pluss, et enam ei MÕTLE nii palju, et mida ja kuidas, et ehk hakkab asi kuidagi loomulikumalt kulgema. Nädala ülesanded said täidetud ja oma kitsaskohtadega tegeletud ehk tõsisemalt kui varem.

Loodan, et ma seekord enam ei kuku rajalt maha nagu varasematel kordadel, sest see projekt oli pikemajaline ja aitas vähemalt minul ikka palju varemomandatud teadmisi kinnistada.

Ja lõpetuseks võin öelda, et minu elustiil on palju muutunud. Jaa, palju on veel muuta, aga algus on tehtud ja ma olen rahul hetke olukorraga.

Suured tänud armsatele õpetajatele Triinule ja Merikesele ning minu kaasteelistele Karisele ja Rainerile, kellelt oli ka ikka vahel hea õppida.

 

Karise kommentaar 30. nädala kokkuvõtteks:

See võib olla küll minu blogi viimane sissekanne, kuid see ei tähenda, et muutuste teekond minu jaoks läbi on.

Nagu juba eelmisel korral kirjutasin, siis olen nii mõndagi õppinud. Kohvi liigtarbimine on endiselt minu jaoks probleem. Aga tunnen päriselt, et praegusel eluetapil on seda mulle vaja ja ma ei suhtu sellesse liiga traagiliselt. Olen väga õnnelik selle üle, et tasapisi olen hakanud liikumisest rõõmu tundma. Kui veel 3 aastat tagasi läksin ma jalutama pigem vastumeelselt ja muud trenni ei tahtnud üldse teha, siis nüüd ma ootan seda aega, et saaks värske õhu kätte liikuma. Mu jalad on lausa nii kerged, et paar korda olen jooksusamme teinud… Viimati jooksin vist keskkoolis kohustuslikus korras. Aga nüüd tuli tahtmine ja see polnudki raske.

Toidulaua mitmekesisuse kindlustamiseks otsustasin teha nädala plaani:

Esmaspäev:  supipäev

Teisipäev: sealiha

Kolmapäev: veiseliha

Neljapäev: kanaliha

Reede: kalapäev

Laupäev: küpsetamise päev või külaskäigud

Pühapäev: salat või pannkoogid :)

Viimased kaks nädalat olen sellest ka kinni pidanud. Ja lihtsam on ka.

Selle konkreetse projektiga õnnestus mul vabaneda kolmest kilogrammist. See võib-olla pole teab mis suur saavutus, aga mina olen rahul. Tunnen, et hiljuti kiirelt kaotatud 65 kg šokeeris minu keha ja hetkel tahab ta taastuda. Tasapisi see ka õnnestub. Viimased verenäidud olid kõik korras, mille üle on mul siiralt hea meel. See tähendab, et viimaste kuude õige toitumine on kandnud vilja.

Kui veel kevadel jälgisin ma paaniliselt igal hommikul oma kaalu, siis ka selles vallas tegin edusamme. Peitsin kaalu kapi alla ja proovin järjest rohkem oma keha usaldada.

Ma olen väga tänulik selle kogemuse eest ja soovin kõikidele blogi jälgijatele (ning endale) järjekindlust ja julgust katsetada. Tundke rõõmu kõigest, mida teete ja sööte :) !

Merikese kommentaar 30. nädala kokkuvõtteks:

Kokkuvõtlikult võin öelda, et projekt on kenasti õnnestunud ja kõik kolm osavõtjat on endaga kõvasti ja tublisti tööd teinud. Minule tundub, et kõige keerulisem ja raskem on oma kehaga sõbraks saada ja iseennast armastama hakata sellisena nagu oled. Kui see takistus saab ületatud, siis hakkab elustiilimuutus kergemini igapäevaseks positiivseks tegevuseks saama. Seda tunnet kinnitab langev kehakaal, rõõmsam olemine ja keskendumine võimalustele, mitte takistustele.

Teiseks raskemaks ülesandeks osutus „teadlik valik“, sest sageli otsitakse vabandusi ja põhjuseid, miks ei saa korralikult toituda, liikuda ja mõelda jne. Ikka tundus, et teised on süüdi, mitte inimene ise.

Kõik on ju võimalik, kui vaid soovida, tahta ja tegutseda – siis on ka tulemused, mille üle sisemiselt uhkust tunda.

ELUAEGNE KODUTÖÖ:

Mõtlemisse ei tohi kinni jääda, vaid tuleb usaldada iseennast, oma keha ja elu tervikuna. Kui liiga palju mõelda, siis see tekitab mõttetut stressi ja märkamatult sirutub käsi jälle toidu järele ka siis, kui keha toitu ei vaja.

NIPP:

kui tunned, et hakkad õigelt teelt kõrvale kalduma, siis tegutse kohe ja otsi välja blogi, et värskendada oma teadmisi ja tuletada meelde see, mis Sind õigel teel on hoidnud.

Triinu kommentaar 30. nädala kokkuvõtteks:

Kui me veebruaris projektiga alustasime, siis kuulsin päris mitmelt poolt, et kas te nüüd ikka liiga suurt tükki pole ampsanud. Küll ei usutud võimalusse, et ilma dieedita on võimalik kaalust alla võtta, küll ennustati, et Rainer rajalt maha kukub, küll arvati, et eks see ikka üks imelik projekt ole.

Loodetavasti oleme nüüdseks näidanud oma „Porgandiga“, et projekt õnnestus ja selline see elu ongi. Kui ka läheb vahepeal viltu, oleme ju inimesed!, siis mis sellest, meil on alati võimalus jätkata sealt, kus pooleli jäime. Kõige olulisem on lihtsalt oma teekonda jätkata.

Seda meie osalised ka teevad. Igaüks on saanud teada oma kitsaskohad ja sellest lähtuvalt muudab järk-järgult oma elustiili.

Raineril on õigus, mida rahulikumalt kaal langeb, seda kindlamalt see lõpus soovkaalus püsima jääb. Karis tundis, et talle on oluline teatud regulaarsus toitumises ja ka see on hea valik (kui veel pisut norida, siis näiteks salat ja pannkoogid võivad olla vabalt ühel päeval menüüs ja kala võiks isegi pisut rohkem nädala toidukordades olla). Merike tuletas varasemalt õpitut meelde ning kinnistas seda enda jaoks.

Veel tahan öelda kõigile projektis osalejatele ning blogi jälgijatele, et me tegelikult ei kao kuhugile, meie tugi on alati olemas, ole vaid julge seda küsima! Keegi ei pruugi osata aidata, kui talt seda palutud pole :)

ELUAEGNE KODUTÖÖ:

Kasuta teadlikku toitumist, st vali, mida sa sööd, eelista puu- ja köögivilju, täisteravilja, kvaliteetset toorainet. Pea meeles ka viit toidukorda päevas ning veejoomist. Kui miskit kipub ununema, siis nagu Merikegi mainis, võta ette blogi ja tuleta meelde :)

NIPP:

Kõige selle tervisliku toitumise juures ära unusta toidu nautimist! Mida rohkem sa keskendud söögi ajal toidule, seda rohkem teadlikke valikuid teed. Edu kõigile!

Soovime kõigile mõnusat ja naudinguterohket sügist! Mõelge armastavaid mõtteid, nautige toitu ja liikuge mõnuga!

Ja ikka, parem porgand tasku:)    

Rainer, Merike ja Triin

Tere head sõbrad!    

Kuldne sügis on oma raamatu lahti löönud ja nüüd on meie kõigi ülesanne sinna värviliste tähtedega kirjutada kõik see, mida me ise oma ellu soovime, sest igaüks meist on ju oma elu peremees!

Nii on ka Rainer, Merike J. ja Karis oma elu peremehed/perenaised ja jagavad meiega eelviimast korda avalikult, kuidas neil nädal elustiilimuutuste keerises läinud on.

Lõpuspurt on alanud ja siit tulevad juba eelmise nädala kogemused:

 

Raineri kommentaar 29. nädala kokkuvõtteks:

Avaliku blogi pidamise lõpuni on jäänud veel õige pisut aega. Seetõttu on aeg lõpuspurdiks. Vaatasin üle ka selle, mis on minu elus muutunud.

Toidulaud on tõsiselt rohelisem. Menüüs on alles väga vähesel määral eestlaste lemmiktoitu kartulit ja liikumist on tulnud täiesti mõistlikul määral juurde. Ka hamburgerit pole juba ammu söönud ja kui kord proovisin – ei maitsenudki enam nagu eriti.

Samas ei saa öelda, et kõik täielikult omandatud on, sest tuleb aeg ajalt ikka ette liigset õgimist. Ja kindlasti on muudki.

Minu ettepanek kaasteelistele, enne üleminekut ilma blogita elule, on järgmine: lugegu me kõik see blogi hoolega läbi ja proovigem järgida kõiki soovitusi, mis algusest on antud.

See kes kõige vähemates punktides eksib on võitja. AUHIND võitjale on minu poolt.

Kuidas tundub – Karis ja Merike – olete nõus?

Nädala ülesannetest – Merike palus enda jaoks aega võtta – võtsin aega ja samal ajal kuulasin sellist meditatiivset muusikat, mis pidavat “ajulaineid” mõjutama – mõjus hästi – määrasin ka endale igapäevase 40 minutit enda jaoks.

Aeg muidu on minu elus suhteliselt piinlikult täpselt planeeritud. Töötan piltlikult öeldes 1,5 töökohaga (kusjuures mulle meeldib see), ma ei vaata televiisorit ja vahel tahan ikkagi puhata ja mängida ka. Ebaratsionaalse poole pealt võibolla kulutan liigselt aega internetis ringi surfamisele.

Triinu ülesandest – eks mul ikka peamiselt on keeruline selle õlu joomisega – ehk peamine hulk tühje kaloreid kipub tulema just sealt ja õlu joomise järgsel hommikul maitseb hästi rasvane šašlõkk või vrapp (kirjutasin õigesti, hamburger enam ei maitse aga 3-4 vrappi nädalas läheb küll) – katsusin sel nädalal seda paremaks korrigeerida – ühel õhtul küll pisut libastusin ja selle järgsel hommikul…

 

Merike J. kommentaar 29. nädala kokkuvõtteks:

Märkamatult on jälle nädal möödas ja aeg jagada kogemusi. Merikese antud ülesanne leida aega enda jaoks, on mul juba suvel selgeks õpitud. Kuna ma lasin kevadel oma elutempo  ülikiireks minna ja ei osanud aega maha võtta enda jaoks, siis tundsin suvel, et kõik, punkt, nüüd on aeg muutusteks.

Ja nii ma siis viisin sisse muutused oma elus:

1. mul on nädalas üks koormusvaba päev kus tegelen ainult endale meelepäraste asjadega ja lihtsalt OLEN :) See on reeglina laupäev ja kui ma alguses ikka ei saanud hästi selle asjaga hakkama, sest ikka oli vaja minna pesu pesema ja siis oli vaja veel midagi teha ja siis veel jne, jne. siis nüüd on see päev minu jaoks VABA. Ma loen raamatuid, mediteerin, käin metsas või pargis lastega jalutamas, vaatan filme jne. Naudin täiega seda päeva. Ja ma võin öelda, et ma oskan nüüd ka teistel päevadel rahu säilitada ja mitte tormata kogu aeg pea laiali ringi. Kui vahel kipub silme eest mustaks minema ja paanika tulema, siis kordan endamisi lauset, mille olen Merikese koolituselt õppinud: “MUL ON PIISAVALT AEGA KÕIGI OMA TOIMETUSTE JAOKS.”. Hingan sügavalt sisse ja välja ja lasen kiirel endast mööda joosta ning jätkan rahulikumas tempos edasi. Tõsi, see kõik vajas minu puhul ikka suurt tööd, aga ma sain hakkama ja olen hetkel väga, väga rahul olukorraga.

2. Kui tunnen, et ei jaksa teha, no kohe pole üldse tuju midagi teha, siis ma ei teegi ja ongi nii. Istun maha ja tegelen enda jaoks mingi meeldiva tegevusega. See ei pea üldse kestma terve päeva. Vahel piisab mõnest minutist ja ma juba olen valmis tegema seda, mida enne ei olnud kuidagi tahtmist teha. Ma ei sunni end enam tagant, et vaja teha, tulgu mis tuleb, kasvõi hulludes.

Triinu ülesanne on mul kogu aeg päevakorral. Minu jaoks on keeruline jälgida pidevalt, et ma tarbiksin iga päev piisavalt kõiki toiduainete gruppe ja saaksin piisavalt kõiki toitaineid, mida vajan. Ma küll püüan, aga ikka komistan. See on minu jaoks koht, mida on vaja ikka ja jälle endale meelde tuletada.

Kui ma tarbin köögivilju ja puuvilju piisavalt ja isegi kaunvili saab menüüsse, siis kipub kala ununema. Ja nii ma siis muudkui tuletan endale meelde, et mul on seda ja seda toiduainet vaja menüüsse lisada, kuna see on jälle kuidagi tasakesi menüüst välja ununenud. Aga ma loodan, et kui ma ikka edasi järjekindlalt harjutan seda asja, siis ehk kunagi suudan juba iseenesest kõike tarbida ilma pideva paanilise mõtlemiseta :)

 

Karise kommentaar 29. nädala kokkuvõtteks:

Projekt on lõpusirgel ja aeg on teha kokkuvõtteid. Sellelt teekonnalt võtsin nii mõndagi uut endaga kaasa. Olen toidulaual teinud pisikesi muudatusi, mis on kinnistunud. Näiteks olen täielikult üle läinud täisterapasta ja -riisi peale. Avastasin, et nisujahule leidub tervislikemaid alternatiive. Kuna oliivõli fänn ma pole, siis leidsin enda jaoks sobiva – kookosõli. Toorsalatid ja vesi on alati mu sõbrad olnud. Selles projektis sain ehk rohkem innustust katsetada erinevate köögiviljadega  ja lisada salatitele seemneid, mida ma varem ei teinud. Muutused ON visad tulema, seega olen tänulik nende nippide eest mida olen juba omandanud ja mida peaks tulevikus muutma.

Viimased 1,5 aastat on olnud minu senise elu kõige põnevamad, pöörasemad, raskemad. Emotsioone on palju ja uus elu  minu jaoks harjumatu. Tuleb tunnistada, et  projektis osalemine oleks olnud ilmselt edukam, kui oleksin muu eluga oma harjumuspärases rutiinis ja pühendunud ühele asjale. Aga mul on hea meel, et selle rännaku läbi tegin, nii hästi kui suutsin.

Merikese antud nõuanded olid hindamatud. Kui toitumisalaste nõuannetega olen tegelenud pool oma elust, siis psühholoogilisele poolele ma keskendunud pole. Millegipärast on ikkagi vaja aeg ajalt endale meelde tuletada, et MINA olen ka tähtis! Selle projekti lõpus võin ma öelda, et ma teadvustan endale oluliselt rohkem, et ma armastan ennast, väärin õnnelikku elu ja kvaliteeti.

Aga siiski, igapäevaelu tahab elamist ja saatusel on varuks üllatusi. Usun, et igast (nii heast kui halvast) kogemusest on midagi õppida, nii ka nüüd. Meie perre tuli kahjuks sel nädalal lein. See lõi järjekordselt tasakaalu paigast ära. Nagu saatuse viis öelda: „võta aeg maha!“. Ikka ja jälle jõudsin  küsimuseni, miks on vaja traagikat  selleks, et endale meelde tuletada, et meil on ainult üks elu. Kas ma võtan seda elu iseenesest mõistetavalt? Kas ma raiskan oma ainsat elu? Sellised kogemused tuletavad meelde, et elus peab nautima igat hetke, tundma rõõmu pisiasjadest. Ja tervislik elu- ja mõtteviis aitavad seda elu kauem elada. Ehk et ma tahan kaua ja tervelt elada! Ja endaga tegelemine ja tervislikkuse poole püüdlemine on investeering tulevikku.

Edu kõikidele investoritele :)

 

Merikese kommentaar 29. nädala kokkuvõtteks:

Lõpuspurt on alanud, nagu Rainer kirjutab ja tõesti on parim aeg vaadata kogu seda elustiilimuutust tervikuna – kes kui palju ja mida muutnud on. Kõik vastused peituvad osalejate enda südametes: kui põhjalikult on nad ülesandeid täitnud, kas ja kui tihti kõigele käega löönud ja vanale rajale tagasi läinud jne. Kuid see ei olegi oluline, olulisem kõigest on see, kuidas osalejad ise ennast tunnevad ja mida oluliseks peavad. Mis nende jaoks toimib ja mis mitte.

Minu üks lemmiklausetest kõlab nii: „nii nagu Sa teed midagi, nii Sa teed kõike!“ – valik on alati Sinu!

Mulle tohutult meeldib, kui palju meie osalejad on tegelikult muutunud ja ma võin öelda, et see on ju tegelikult alles algus, sest iga päev me saame teha asju paremini ja paremini ja paremini.

ÜLESANNE:

Vaata terve blogi läbi ja tee enda jaoks kokkuvõte: mis tuleb hästi välja, mis ei ole üldse Sinu jaoks, mida teed suurima rõõmuga ja millest on saanud Sinu uued harjumused.

Õpi ütlema „jah“ asjadele, isegi siis, kui need tunduvad ilmvõimatud. Ole avatud võimalustele ja usalda oma sisetunnet! Sul on nii palju võita, kui annad endale võimaluse!

NIPP:

Luba endal olla terve nädal kasvõi neli minutit parim kõiges, mida Sa teed: parim elustiilimuutuja, inimene, sõber, mees, naine, isa, ema, õde, vend, kolleeg ja parim võimalik Sina!

Vaata ja jälgi, mis nädala jooksul Sinus ja Sinu elus muutub:)

 

Triinu kommentaar 29. nädala kokkuvõtteks:

Eelmise nädala ülesanne on osalejate poolt edukalt vastu võetud ning see on toonud kaasa kena põhjaliku analüüsi. Sellest näen, et Rainer, Merike ja Karis teavad ise juba väga hästi, mida nad peavad tegema selleks, et kõik laabuks ja nad omandaksid selle elustiili, mida soovinud on. Loomulikult tuleb ette libastumisi, aga kellel meist seda ei juhtuks!? Oluline on uuesti püsti tõusta, pühkida end puhtaks ning siis jälle edasi minna.

Põhiidee on ju selles, et kui ma saan oma elu joonele ja liikumise-toitumise-mõtlemise paika (mäletate, rääkisin, et need kõik on väga olulised!), siis piisab kenasti sellest, kui 80% ajast teen kõike õigesti, sest siis see 20% enam ei ole määrav.

ÜLESANNE:

Mulle meeldiks, kui igaüks tegeleks ka sellel nädalal jätkuvalt oma nõrgemate kohtadega (kordamine on tarkuse ema) ning teeks toitumise osas teadlikke valikuid. Mida rohkem teadvustada ja tegeleda, seda kiiremini muutused omaseks saavad.

NIPP:

Kõige kergemana tunduvad teemad võivad olla lõpus komistuskivideks, seega mõelge, kas toitumise „A ja B“ on selged :).

Ahjaa, Raineri väljakutse kaasteelistele on huvitav, aga kuidas parim välja selgitatakse!? :)

 

Kuldset sügist ja värsked porgandid tasku!      

Rainer, Merike ja Triin

 

 

Tere sõbrad!  

Kalendri järgi on küll september, kuid ilmad on mõnusalt suvised, mis kutsuvad endaga kaasa, et liikuda, looduses olla ja sügisande nautida.

Meile aga tundub, et sügisene kiirus on taaskord vallutanud paljude inimeste südamed ja mitte ainult südamed :)

Kuidas Sinul on? Kas Sinul on ka pidevalt kiire? Kas see „kiirus“ ka kunagi mööda saab…?

Raineri kommentaar 28. nädala kokkuvõtteks:

Mis ma siis sel nädal tegin? Tegin päris palju sporti ja kurnasin ennast ka igal muul viisil. Nüüd siis taastun vaikselt.

Aga mida põnevat veel sel nädalal? Avastasin taas enda jaoks Türgi oad. Need on ikka väga head. Ka ei pidanud paljuks hernesuppi süüa. Ehk siis tänud Triinule nädala soovituse eest.

Aga Triin ootab rohelise smuuti retsepti. Minu arust on hea maitsega rohelist smuutit üsnagi keeruline teha – aga midagi siiski on võimalik teha. Niisiis, hea roheline smuuti – ühele inimesele, mis maitseb nagu Itaalia tomati jook – ehk siis pane blenderisse 5 suurt tomatit, üks punane paprika, natuke basiilikut. Nüüd blenderda see ära. Lisa soola ja pipart ja võid kindel olla, et sinu eesnääre, juhul kui sul see on – töötab jälle paremini.

Merikese J. kommentaar 28. nädala kokkuvõtteks:

Nädal on jälle möödas ja aeg aru anda:) Ülesandeid sai jõudumööda täidetud. See Triinu antud kaunviljade teema on juba tuttav teema minu jaoks, mis aga kipub mingi hetk unarusse jääma. Olen avastanud enda jaoks võimaluse kaunvilju tarbida, mitte neid ainult lusikaga manustades, vaid hoopis leivakattena seda tarbides. Mina teen endale hernepasteeti ja ka hummust. Minu meelest on nii mõnus leivakate siis kahest eelnevast määrdest üks ning tomat või värske kurk sinna kaunistuseks veel peale. NÄMMA! Ja mis veel hea – kaunvilja saab tarbitud iga päev :).

Kordamine on tarkuse ema, see on õige ütlus, sest täites kodus antud ülesandeid leian end ikka ja jälle kohast, kus olen eelmise ringi ajal rajalt maha kukkunud. Merikese ja Triinu meeldetuletused koduste ülesannete näol on mind „Porgandi“ ajal mitu korda jälle rajale tagasi aidanud. Nii ka möödunud nädalal.

Tänud teile Triin ja Merike :)

Karise kommentaar 28. nädala kokkuvõtteks:

Selle nädala ülesanne süüa iga päev kaunvilju oli mulle vägagi mokkamööda. Nimelt, kes mind vähegi teab, on kursis minu hernehullusega :). Nüüd enam värskeid herneid-ube võtta pole aga sõin see nädal nii konservherneid, tomatikastmes aedube kui ka punaseid ube. Mulle meeldib neid süüa niisama ja salatite sees. Suvisel ajal teen ka oma lemmikut – piima-aedvilja suppi rohkete hernestega. Oli plaanis ka proovida teha külmutatud hernestest püreed. Materjal on olemas kodus, aga nädala jooksul ei jõudnud teha.

Trenni eelmine nädal teha ei saanud, sest sain jälle seljavalu. See nädal püüan tublim olla.

Üldiselt ma ikka püüan mitmekesiselt süüa. Juba laste pärast peab vaheldusrikkam toidulaud olema, sest nad ka tasapisi hakkavad inimeste sööki sööma.

Üldiselt on elu väga kiire, aga positiivne. Kaunis sügis annab energiat hakkama saada mitme asjaga korraga.

Merikese kommentaar 28. nädala kokkuvõtteks: 

Ikka ja jälle saame lugeda, et elu on kiire, nädal on kiire jne. Kas keegi teist on mõelnud sellele, kui kiirelt see elu meist mööda läheb? Mis siis alles jääb?

Mina olen ka päris palju kasutanud väljendit: „kiire on ja/või mul ei ole aega“. Ja mis ma sellest siis sain? Närvilisuse ja tunde, et „tahaks midagi head“ ning siis sirutasin käe toidu järele… Ja nii ma „lõksus“ olingi.

Järjest rohkem keskendun täiesti teadlikult sellele, et mul on aega. Seda isegi siis, kui on palju teha ja/või tuleb väga kiirelt jõuda punktist A punkti B. Ma võtan enda jaoks aega ja astun hetkeks kihutavalt rongilt maha. Miks see oluline on? Kui ma võtan enda jaoks aega ja tegelen nende asjadega, mis mulle meeldivad, siis ma saavutan harmoonia ja tasakaalu kõiges, mida ma teen. Pea meeles, et kui Sinul on aega iseenda jaoks, siis oled rahulikum, rõõmsam, harmoonias ja tasakaalus.

Minul on tunne, et paljud inimesed keskenduvad rohkem sõnapaarile „mul ei ole aega“, selle asemel, et endale sisendada: „mul on alati kõige jaoks aega“.

ÜLESANNE:

Võta enda jaoks aega, alusta kasvõi sellest, et mõtled iseendale ühe minuti ja jälgi, mis Sinu sees toimub. Kui Sinus on rahutus, hüplevad mõtted, tegemata asjad, siis seda räägib Sulle sinu mõistus. Kui saavutad vaikuse oma mõtetes, kasvõi mõneks sekundiks, vabastab see Sinus tohutul hulgal positiivset energiat, aitab puhata ja tasakaalustab.

NIPP:

Kui Sul ei ole võimalik enda jaoks aega võtta, siis lihtsalt jälgi, kuhu Sa tegelikult oma aja kulutad – see võib olla päris huvitav tõdemine :).

Triinu kommentaar 28. nädala kokkuvõtteks:

Üsna tihti on mulle tundunud blogi lugedes, et asju tehakse sellepärast, et keegi andis ülesande ja seda „kontrollitakse“, st isiklik vastutus jääb võtmata. Enda jaoks jääb lahti mõtestamata see, MIKS ma seda siiski teen. Eesmärk, mida saavutada oleks nagu teada, aga kuidas sinna jõuda…?

Meie projekt hakkab varsti lõpule jõudma ja sealtpeale tuleb kõigil ise edasi minna. Loomulikult saab alati nõu ja abi küsida, aga selleks tuleb ka teada, mida küsida ehk siis mis on konkreetselt minu takistused, mis ei aita mul oma eesmärki saavutada.

Selleks, et osalejatel oleks edaspidi lihtsam, on mul seekord trikiga ülesanne 😉

ÜLESANNE

Analüüsi ennast ja oma tegevusi, mõtle, mis on need rasked kohad, kust on keeruline edasi minna (Merikese ülesanne on ka siinjuures abiks :).

Toitumise osas võtta analüüsist lähtuvalt kasutusele just see minu varasemalt antud soovitus, mille osas tunned, et see pole veel päris omaseks saanud ja tegele sellega. Just kõige raskemana tunduvad ülesanded on need, mis meid elus edasi viivad!

Nautige mõnusat sügist ja ikka värske porgand tasku:)

Rainer, Triin ja Merike

 

 

Tere, armsad sõbrad! 

 

Kas olete kuulnud sellist ütlust „Teha samasuguseid asju ja loota teistsuguseid tulemusi, on suurim idiootsus“? Kui su elus midagi ei toimi, siis tuleb hakata tegutsema teisiti.

 


Raineri kommentaar 27. nädala kokkuvõtteks:

Juhtus olema meeletult kiire nädal ja kuidagiviisi ei õnnestunud ülesandeid korralikult täita. Aga – oma peamistest harjumustest pidasin kinni.

Kehakaal läks 100 grammi väiksemaks. Ehk mul on jätkuvalt oma viimaste aastate madalaim kehakaal – ma muidugi ei väsi kordamast, et see ei ole omaette eesmärk.

Siiski veel ülesannetest – Merikese ülesande, teha uuel nädalal midagi teisiti – esialgu ei tulnud mul ühtegi väga head mõtet selles osas. Kuid siis meenus varasemast üks plaan – suurendada köögivilja suhtelist hulka veelgi ning seetõttu soetasin endale lõpuks blenderi, et kokku keerata rohelist jooki ja seda siis töö juures manustada. Selle ülesandega läks nii, et pool jäi täitmata, ehk jooki ei ole ma veel teinud. Niisiis läheb ülesanne kordamisele, sest blender on ju nüüd olemas.

Triinu ülesandest – uute toiduainete ja toitude avastamisega on mul tõsiseid raskusi – sest mulle tundub, et olen siin ilmas kõik ära proovinud. Siiski juhtus ime ja leidsin oma lemmik joogiletist uue vaarikalisandiga tervisliku kokteili. Kuna üks neist kohtadest asub Tasku keskuses, siis julgen ka oma lemmikkoha Boosti ära nimetada.

Karise kommentaar 27. nädala kokkuvõtteks:

Sel nädalal oli ülesanne endale ise ülesanne välja mõelda. Otsustasin, et võtan väljakutseks süüa igal hommikul putru. Ja et täita ka natuke Triinu ülesannet, siis süüa iga päev ERINEVAT  putru. Seda harjumust on mul hädasti vaja juurutada. Mõeldud tehtud, sõin kõik päevad, välja arvatud ühel päeval, mil sõin makaronisalatit, erinevaid putrusid:

1. päev-hirsipuder

2. päev- mitmeviljapuder

3. päev- riisi-kaerahelbepuder (50/50 segu)

4. päev- kaerahelbepuder

5. päev-……..

6. päev- tatrapuder

Muidu oli nädal kiire. Käisin teist korda EMS treeningul. Enam lihasevalu ei tekkinud ja trenn möödus hoogsalt ja kiiresti.

Merike J. kommentaar 27. nädala kokkuvõtteks:

Möödunud nädal oli minu jaoks keerulisi olukordi kuhjaga täis. Aga kõik sai lahendatud rahus ja ilma erilise paanikata :) Lapsed kooli saadetud (üks laps vahetas veel poole nädala pealt kooli, lisaks uuele õppeaastale) ja kõige pisem leidis, et on aeg ikka uuesti lasteaias hakata käima. Nii et minu elus toimusid suured muutused sellel nädalal. Aga tulemus on hea ja ma olen rahul vaadates tagasi sellele tormamisele ja tohuvabohule.

Eesmärk teha midagi teisiti, oli minul käia tutvumas viie rütmi tantsuga. See sai edukalt täidetud. Kuigi kaks tundi hoogsalt liikuda ja oma kookonist välja murda oli minu jaoks, ütlen ausalt, esimese korra jaoks tibake raskusi tekitav, aga ma olin võiduka lõpuni tegus. Toitumisega jätkasin vanas rütmis, jälgides mida suhu panen, kuna ja mida söön. See asi on juba enam-vähem paigas eriliste pingutusteta.

Triinu ülesanne, teha mingi uus tervislik toit, jäi otseselt täitmata. Ma teadlikult ei leiutanud midagi uut, kuigi iga päev teen miskit teistmoodi, kui olen varem teinud ja püüan asju ikka tervislikumas suunas arendada.

Kuna mina eelmisel korral olin ainuke, kes ei jaganud retsepte, siis püüan seekord olla tublim. Minu kaks vaieldamatut lemmikut on:

Suvikõrvitsa püreesupp

2 kartulit

3 porgandit

1 keskmine mugulsibul

1 küüslaugu küüs

1 keskmine suvikõrvits

1 väiksem brokoli

vett

maitsestamiseks soola, pipart

Peale peterselli, tilli, kõrvitsaseemneid.

Keeda väheses vees kõik koostisosad pehmeks ning blenderda läbi. Maitsesta ning raputa peale peterselli, tilli ja kõrvitsaseemneid.

Jogurtikokteil

250 ml maitsestamata jogurtit

1 dl lõigutud marju või puuvilju

1 tl agaavisiirupit

Blenderda ja naudi kohe.

Triinu kommentaar 27. nädala kokkuvõtteks:

Täna on mul hea meel täidetud koduülesannete üle. Ka nende üle, mis saabusid nädalase hilinemisega. Põnevusega ootan Rainerilt järgmisel nädalal mõnd rohelise smuuti retsepti :)

Suvi hakkab mööda saama. Kui enne oli lihtne endale värsket kraami näksimiseks leida, siis nüüd hakkab see järjest raskemaks minema. Veel enne sügist tahan meelde tuletada mõned põnevad aedviljad, mida tarbida, seda aastaringselt ja iga päev. Ühed põnevad toiduained on näiteks kaunviljad. Kas te teate, et iga päev võiks tarbida kaunvilju? Aga kui tihti me neid tegelikult sööme?

Enamasti ainult suviti, eks!? :)  

ÜLESANNE

Nonii, seekordne ülesanne meie osalejatele ongi tarbida IGA PÄEV kaunvilju. Igaks juhuks tuletan meelde, et kaunviljadeks on herned, läätsed ja oad, sh sojaoad.

NIPP

Kaunvilju on hästi lihtne oma toitudele lisada, sest need sobivad hästi nii pajaroogadesse, suppidesse, salatitesse, aga samuti näiteks dipikastmeks ja leivamäärdeks. Leia vaid endale sobiv variant.

Jõudu katsetamiseks ja ootan siis teie kokkuvõtteid oma vahvatest kaunviljaroogadest :)

Merikese kommentaar 27. nädala kokkuvõtteks:

Mulle meenuvad sõnad:  “Teha samasuguseid asju ja loota teistsuguseid tulemusi, on suurim idiootsus!”

Seega eelmise nädala ülesanne oligi selleks, et tulla oma mugavustsoonist välja ja teha midagi teistmoodi. Soovitan veelkord möödunud nädalale tagasi vaadata ja mõelda, kas ma andsin endast oma parima sellega, mis mul oli anda? Või ma oleks saanud teha enda jaoks veel midagi?!

ÜLESANNE

Kui Sa lükkad oma tegemisi edasi, siis mõtle, miks Sa seda teed ja mis seda põhjustab? Kui põhjus on selles, et “elu tuleb vahele”, siis ei ole Sul veel piisavalt ebamugav, et oma elustiili muuta! :)

NIPP:

Kui lükkad asju homsesse, siis mõtle, kui palju saab Sul olema tühje eilseid!

Ilusat nädalat kõigile ning värske porgand põske! :)

Rainer, Triin ja Merike