Meheliku jõu tasakaal, laager Bali saarel 7.-13. jaanuar 2019

Jan
7

Meheliku jõu tasakaalu
Laager meestele eksootilisel Bali saarel
7. – 13. jaanuar 2019

Balil on lihtne olla tasakaalus, tunda end vabana kõigest igapäevasest ning  kogeda omaenda jõudu. 
Esmakordselt toimub eksootilisel Bali saarel laager meestele “Meheliku jõu tasakaal”. Bali saarel on tänu erilisele loodusele võimalik saada iseendaga kontakti lihtsamalt ja kogeda kõiki looduse elemente võimsamalt. Ka iseennast loomulikuna ja looduse osana. Balil on lihtne olla tasakaalus, tunda end vabana kõigest igapäevasest ning  kogeda omaenda jõudu. 

Parem Elu Koolitused on korraldanud ülipopulaarseid “Naiste väe” suvelaagreid rohkem kui 6 aastat. 2019 jaanuaris toimub Bali saarel lausa 2 laagrit naistele. Meie on palju pöördutud “etteheitega”: Miks meestele selliseid ringe või laagreid ei ole nagu naistele? Saagu siis! Esimest korda toimub nüüd laager ka meestele, eraldi naistest. Ja seda kohe jõu keskmes, väekal saarel, teisel pool maakera! 

Oleme valinud teemaks meheliku jõu tasakaalu. Miks? Sest maskuliinses jõus või jõuetuses saab korda saata väga tulemuslikke või vastupidi, saatuslikke tegusid. Sellest viimasest räägitakse vähe. Elus on erinevaid rolle, erinevaid valdkondi, pooli. Kui õnnelikult ja rahulolevalt me neist kõigist läbi läheme, sõltub tihti just sellest, kuidas kõik komponendid meie elus tasakaalus on. Igapäevaelu erinevate rollide, emotsioonide, vajaduste ja kohustuste vahel püsivalt tasakaalus olemine on jõud, mida meestelt justkui oodatakse. Kuidas aga sellise jõuni endas jõuda ja selles keskmes püsida? Just sellele me laagris keskendumegi. Õpime, kuidas see endas salvestada nii, et see hoiab meid kõikjal tasakaalus.
Meeste laager toimub isikutreeneri ja joogi Tamur Tohveri juhendamisel. Laager on inspireeritud Tamuri leidmistest ja otsimistest ning reisidest viimase 25 aasta jooksul. Selle aja jooksul on ta kogenud erinevaid teadmisi nii teaduslikest allikatest kui iidsetest vaimsetest praktikatest ja filosoofiatest aga kogenud ka looduse jaatavat ja toestavat mõju seesmisele äratundmisele: teen õigesti! Enda jaksamist, tasakaalu ja jõu kasutamist saab Tamur täna lugeda juba silmnähtavate tulemuste pealt nii praktilistes kui vaimsetes ettevõtmistes. 

Miks Bali saarel? 

Balil on lihtne olla õnnelik ning lihtne leida kõik, mida oled kaotanud või mida arvad end olevat kaotanud! Kui mujal tundub see ehk lihtsalt sõnadena siis Balil olles on kerge seda iga oma keharakuga kogeda ja tunnetada. 

Müstilisel ja eksootilisel Bali saarel on tänu erilisele loodusele võimalik saada iseendaga kontakti lihtsamalt ja kogeda kõiki looduse elemente võimsamalt. Balilt leidis Tamur just sellise keskkonna, kus kõik toestav ja jõustav on koondunud otsekui tsentrisse. Aastatuhandete vanuste mägede rahu ja tasakaal, vulkaanide keevalisus, jõulised kosed, puhastav ja peegeldav hääletu vesi. Meeste traditsiooniline tants kui pöördumine. Vabanemine ja elujõu juurdevool, mis tihti toob endaga inspiratsiooni puhanguid ja äratundmisi. Lihtsamalt öeldes: siin tajud lihtsaimal viisil elukvaliteedi tõusu.

Laager sisaldab nii põnevat retke metsikute koskede alla kui mäkke ronimist päikesetõusuks. Saame osa kohalikust veetempli pühitusest, tunneme ära seesmise  oma seesmise kella ja vaikuse, teeme mitmeid erinevaid praktikaid enda jõu paremaks tunnetamiseks. Eraldi vaatemäng meeltele on rituaalne meeste tuletants Kecak Dance.

Kui mujal tundub tasakaalu leidmine ehk lihtsalt sõnadena siis Balil olles on seda iga oma keharakuga kogeda ja tunnetada nii lihtne. Siin jõuab see sinuni nii läbi puhkuse kui ka tavakeskkonnast lahtivõtmise. Läbi seesmise vaikse tasakaalu. Et peale seda tulla tagasi Eestisse juba uuena ja tasakaalus iseendana. 

Kutsume Sind sellele väga erilisele meheliku jõu kursusele

Laagri kava täpsustub jookvalt, oleme valmis ka muutusteks sõltuvalt ilmast ja Bali kohalikust hingusest. 

Esmaspäev 
Kogunemine, sisseelamine, ühine õhtusöök ja laagri avamine.
Vajadusel transfeerid lennujaamast ööbimispaika. 
Esimene meestering. Mis on dharma?

Teisipäev
Ühine äratus mõnusate kehaliste harjutustega. 
Hommikusöök villas.
Satsang-praktika (satsang- tõe hetk, sanskriti k.) iseendast: minu enesekindlus, jaksamise piiri äratundmine, jõu allikad ja selle äratamine.
Pealelõunane satsang-praktika: kuidas ma oma jaksamise piiri paremini tunnetan? Kuhu saaksin selle piiri nihutada? Kuidas muuta jõud püsivaks? Mis on tasakaal?

Kolmapäev
Ühine äratus mõnusate hingamisharjutustega. 
Hommikusöök villas.
Päevapraktika: vee praktika: kümblus metsiku kose all. Uskuge, kõlab lihtsamini kui järele proovides! Mitmekümne meetri kõrguselt langev kosk toob meie tajusse ja mõtlemisse selge korrektuuri.
Satsang-praktika väljasõidul: välised energia allikad. Minu ego ja mida kasulikku sellest tarvitan? Kuidas pöörata nõrkus tugevuseks.
Vee erinevad olekud ja omadused. Pealelõunal vee templi (Pura Tirta Empul Temple) külastus ja vee pühitsuse rituaal koos kohalike balilastega.  Vee rahustava-puhastava väge kogemus.
Õhtul vaba aeg ja puhkus iseendaga.

Neljapäev
Ühine äratus mõnusate kehaliste ja hingamisharjutustega. 
Hommikusöök villas.
Satsang ja praktika:  jõu suunamisest ja tasakaalustamisest. Meie füüsilisest kehast ja vaikusest. Silm ja kõrv, keskendumine.
Pealelõunal satsang ja praktikad: kuidas luua turvaline keskkond. Kuidas jõudu hoida ja jagada: kellele, kellega, millal?

Reede
Päevapraktika: mäe praktika. Ühine väljasõit tule maagilist väge kogema. Et jõuda päikesetõusuks mäe tippu, alustame juba kell 2 öösel.
Päikesetõusu ja maagilise vulkaanilise väe kogemine ühisel rännakul mäe tippu varasel hommikul. 
Tamuri loeng-praktika mäel sisemisest põlemisest. Kuidas salvestan ja suunan oma jõudu. 
Ühine tagasitee.
Hiline hommiku-lõunasöök villas.
Pealelõunal erinevad hingamispraktikad.
Õhtul vaba aeg ja puhkus iseendaga. 

Laupäev
Ühine äratus mõnusate kehaliste ja hingamisharjutustega. 
Hommikusöök villas.
Satsang-praktika: jõu kasutamine, millal ja miks? Karistamatuse printsiip.
Pealelõunal kokkuvõttev satsang ja praktika ühistel üleskerkinud teemadel Tamuriga.
Õhtul Kecak Fire Dance show (meeste tuletants) rituaali külastus. Kinnitame meheliku tasakaalu oma tunnetuslikku mällu, et võtta kogetud vabadus kaasa koju 😉

Pühapäev
Ühine äratus mõnusate energiaharjutustega. 
Hommikusöök villas.
Laagri lõpetamine. 
Vajadusel transfeerid lennujaama.

Soovi korral on lisaks võimalik külastada ühiselt kohalikku tervendajat (annetusliku tasu eest). Kogeda traditsioonilist Bali massaazi või külastada jalutuskäigu kaugusel asuvat Yogabarn’i, ning kogeda seal mõnd joogatundi või muud põnevat.

Meeste tasakaalu hoiab ja loob Tamur Tohver

Tamur Tohver on olnud tegev eneseväljenduse ja teatrikunstiga lavastaja, näitleja ja õpetajana ning ettevõtja ja isikutreenerina juba ligi  30 aastat. Isikuarengu personaaltreenerina (personal upgrade coach) on spetsialiseerunud enesekindlusele ja hirmudest vabanemisele.

Tamur endast: “Ma ei ole kunagi käinud tööl. Ma olen alati pidanud arvestama oma füüsilise ja vaimse ressursi ning finantsiliste võimalustega. Ma olen teoks teinud kõik oma intuitiivsed taipamised ja selliselt realiseerinud kõik oma soovid.
Inimesena oman erinevaid psühholoogilisi ja semiootilisi akadeemilisi teadmisi, vaimseid kogemusi. Olen teatrikunsti magister, praktiseerin igapäevaselt kriya yoga’t. Kuid oma tänastes tegemistes olen ma teatris, filmikunstis, koolitaja ning ettevõtjana ennekõike praktik. Ja vahel on mul tunne, et mind ei ole olemas- on vaid sõnum kõikvõimalikkusest, tasakaalust ja headusest.
Seepärast meeldib mulle öelda, et hirmu ei ole vaja karta. Olles palju näinud, kuidas hirm täiesti ootamatutes kohtades ja oma eri ilmingutes meid halvavalt üllatab, olen oma viimaste aastate tegemistes keskendunud otsingutele, kuidas sellega toime tulla. “

Tohver on juhtinud tegusalt ja tulemuslikult aastate jooksul nii riiklikke kui eraalgatuslikke loomestruktuure ja mitmeid suurprojekte ning sellisega pälvinud ka rahvusvahelist tunnustust kultuuriloomes ja protsessijuhtimises.

Õpetaja-koolitaja on õpetanud TLÜs, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja TTÜs, andnud avaliku esinemise ja enesejuhtimise konsultatsioone ning treeninguid suurettevõtetele ERR,  Eesti Energia, SEB, Nordea, Ragn-Sells, Intrum Justitia AS, AS Corpore, AS Starman, Ergo Kindlustus, Innove jt. alates aastast 1998. 
2008. aastal asutas Polygon Teatri ja Polygoni Teatrikooli ning on pühendunud neile tänaseni. Dharma Swasti joogi ja õpetaja. 

Osalustasu ja registreerimine

Toimumisaeg: 
Laager toimub 7.-13. jaanuar 2019.
Soovi korral ja võimalusel võib ka reisi alustada varem või lõpetada hiljem ning enne või peale laagrit kogeda veel rannamõnusid sinise ookeani kaldal või avastada teisi Bali saare piirkondi. Hea meelega aitame soovitustega randade ja hotellide või muude meelelahutuste osas. Küsi julgelt!
Toimumiskoht: Ubudi piirkond Bali saarel, Indoneesias.
Ööbime on kõigi mugavustega villas Ubudi linnakeses. Jalutuskäigu kaugusel on nii supermrket kui palju restorane, kohvikuid. 
Täpsema info edastame registreerunutele.

Kui koolituse grupp on komplekteerunud siis loome Facebookis grupi, kus jagame lähemalt kohalejõudmisega seonduvat, on võimalik teha ühiseid reisiplaane ja leida reisikaaslane. 

Hind sisaldab: 
6 ööbimist (7.-13. 01) kahekohalistes tubades, mugavas basseini ja aiaga villas.
Transfeerid lennujaamast ööbimispaika ja tagasi.
Väljasõit koskede ja veetempli juurde
Väljasõit vulkaani juurde päikesetõusuks.
Energiapausid loengute ajal. 
Kõiki materjale ja praktikaid ning loenguid.
1 ühise õhtusöögi saabumise päeval.
Hommikusöögid villas.
Tamuri ja Parem Elu Koolitused team’i toetuse ning kogu reisiks vajaliku info.
Keeleabi ja tõlkeabi inglise-eesti-inglise vajadusel.
Eksootilise elamuse, mis jääb alatiseks sinuga.

Hind EI sisalda:
Lennukipileteid. Tallinn – Bali (Denpasar) – Tallinn lennukipiletite tavahinnad algavad 600 eurost, lennufirmade kampaaniapakkumiste ajal võib leida veelgi odavamate hindadega pileteid, samuti võib olla vahel soodsam alustada lendu Helsingist. Soovitame lennupiletite ostmisel kasutada Estraveli või mõne muu reisibüroo teenuseid. Hea meelega aitame piletite valikul hea nõuga kui tekib küsimusi.
Kindlustust. Soovitame teha reisikindlustuse, kus on kindlasti nii meditsiinikindlustuse kui reisitõrke kaitse. Reisikindlustust pakuvad kõik suuremad kindlustusfirmad ja reisikindlustus kaasneb paljude krediitklaartidega.
Lõuna- ja õhtusööke, mis on väljaspool ühiseid tegevusi. Toit on Balil väga odav, arvestada võib alates 5 eurost päeva kohta. Toidu valik on suur, iga hinnaklassiga söögikohas suur valik väga maitsvaid toite nii kohalikust kui rahvusvahelisest menüüst.
Suveniire ja muid meelelahutusi. Üldine hinnatase on Balil oluliselt odavam kui Eestis, kuid turgudel on vajalik kauplemisoskus.

Laagri osalustasu on tasudes ettemaksuna kuni 31. augustini 580 eurot.
Alates 1. septembrist on osalustasu 630 eurot.
Võimalus on maksta kahes osas, sel juhul on hind 2 x 350 eurot. 

Kuna laagris osalejate arv on piiratud siis koha garanteerib Sulle osalustasu ettemakse min summas 111 eurot, mis ei kuulu tagastamisele, kui laagri kohast loobud. Ettemaksetest teeme vajalikud kulutused laagri toimumiseks öömaja broneerimisele ja materjalidele. 
Ettemaksena tasutud osalustasu ei kuulu tagastamisele kui loobud laagrist hiljem kui 1. detsembril 2018.

Küsimuste korral kirjuta kristel@paremelu.ee

Kohtumiseni Balil!

Palun täida registreerumiseks kastikesed allpool. Seejärel saad oma postkasti automaatvastuse lisainfoga kui registreerumine on õnnestunud.  

Nimi*

Email*

Telefon*

Teema

Teade

Please leave this field empty.

Kinnitame, et hoiame meile usaldatud andmeid ja meiliaadressi hoolega ning kasutame vaid Parem Elu Koolitused kaubamärgi all toimuvatest sündmustest teada andmiseks ning sündmusel osalemisega seotud informatsiooni saatmiseks. Lubame, et ei edasta sinu andmeid kolmandatele osapooltele. Sul on alati võimalus meie kirjadest loobuda kui annad sellest meile teada.

Top