fbpx

Filmiõhtu Tartus “Mida k…dit me üldse teame!?”

“Mida k…dit!? me üldse teame!?” on osaliselt dokumentaalfilm, jutustus, animatsioon,

kõik kokku enneolematu visuaalne tulevärk.

Kolm režissööri on valinud filmi aluseks teaduse ja vaimsuse ühendamise.

Film jutustab voolavat lugu kvantfüüsikast, ajust, teadvusest ja sellest, mida me nimetame reaalsuseks, samuti sellest, mida me reaalsuseks ei nimeta. Filmi peategelane Amanda (Marlee Matlin) läheb läbi küülikuaugu ja rändab ringi nagu Alice Imedemaal, kus igast mõttest võib sündida uusi maailmu. Protsessi käigus jõuab ta arusaamisele oma depressiooni põhjustest ja tasapisi muutub ka tema elu.

 

Filmi treilerit saab näha siit:

 

 

Neljateist filmis intervjueeritud teadlase ja müstiku ideed sulanduvad, rõhutades filmi aluseks olevat ideed kõige olemasoleva ühtsusest. Filmi jooksul muutub vahe teaduse ja müstika vahel järjest laialivalguvamaks, kuni me märkame, et oma olemuselt kirjeldavad nad sama fenomeni. Nad on ühe ja sama mündi eri küljed. Nad täiendavad üksteist, aidates mõista ja selgitada universumi olemust ja meie võimalusi selles maailmas.

Filmi teemadeks on: neuroloogia, kvantfüüsika, psühholoogia, epistemoloogia, ontoloogia, metafüüsika, maagiline mõtlemine ja vaimsus. 2006 valmis filmist avardatud versioon “What the Bleep!? – Down the Rabbit Hole”.

Filmis figureerivad järgmised teadlased-müstikud: David Albert, Dr. Joe Dispenza, Amit Goswami, John Hagelin, Stuart Hameroff, Ramtha (J.Z. Knight), Dr. Miceal Ledwith, Daniel Monti, Andrew B. Newberg, Candace Pert, Jeffrey Satinover, William Tiller, Fred Alan Wolf.

Filmiõhtu viib läbi Louise L. Hay õpetuste litsentseeritud treener-koolitaja ja kogemuskoolitaja Merike Kütt.

Filmile järgneb arutelu filmi teemal.

Aeg: 15.05.2013, kell 18.00

Koht:   Loomemajanduskeskuses Parem Elu Koolitused ruumides, Kalevi 17, Tartus.

Osalustasu 8€

Registreeru filmiõhtule siin:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

Top