fbpx

Filmiõhtu Viljandis Louise L. Hay uue filmiga “Maalides tulevikku“


 

Painting the Future

Louise L. Hay film „Maalides tulevikku“

sarjast „Jutustusi igapäeva imedest“

Autorid: Louise L. Hay, Michael Goorjian

Kirjastaja: Hay House

Välja antud: Mai 2012

Film on tõlgitud eesti keelde ja

subtitreeritud Parem Elu Koolitused poolt.

 

Inspireerituna best-seller-autor Louise L. Hay kirjutistest, avaldab „Maalides tulevikku“ kuidas meie endi valitud mõtted loovad elu, mida me elame.

Odavate üürikorterite kompleksi teisel korrusel elab Jonathan Page. Kunagise maineka maalikunstniku Page’i elu võttis dramaatilise pöörde peale seda, kui ta kaotas haruldase haiguse läbi täielikult oma nägemise. Nüüd sisustab kibestunult mees oma päevi lõhkudes nii enda kui oma naabrite elurõõmu. Page elab oma pisikeses maailmas, lahkub korterist haruharva ja on järeleandmatult tige kogu maailma peale. Ühel päeval märkab all õues aega veetev 9-aastane Lupe Saldana Jonathani. Pühendununa oma unistuste Quinceanera kleidi jaoks raha kogumisele, pakub Lupe ennast väikese tasu eest Jonathanile tema igapäevastel tegemistel ja majapidamistöödel abiliseks. Läbi selle ettepaneku puhkeb õide esialgu võimatuna tundunud siiras sõprus. Lupe optimistlik süütus sulandab tasapisi müüri, millega Jonathan kiivalt kaitseb oma purunenud elu. Tüdrukukese rõõmus kohalolek purustab Jonathani kaitsekooriku ja paljastab hella südamega mehe, kelle elu on olnud täis tragöödiaid. Lupe juhtimisel avastab Jonathan enda jaoks elus uue ja värske perspektiivi, mille suunanäitajateks on headus, kaastunne ja armastus.

Filmi “Maalides tulevikku” treilerit saad näha siit:

Merike Kütt, Parem Elu Koolitused kogemuskoolitaja ja Louise L. Hay litsentseeritud koolitaja filmist: „2011 aasta septembris, viibides Louise L. Hay seminaril „I Can Do It“, oli mul ainulaadne võimalus näha tema uut filmi „Maalides tulevikku“. See oli filmi esilinastus ja seminari tõeline üllatus.

Usun, et film on kõigile väga inspireeriv ja innustav. Mulle meeldis filmi lahendus, kuidas väike tüdruk Lupe näitab välja oma hoolimist ja abivalmidust, mis lõpuks avab kibestunud kunstniku südame. Filmis on väga hästi näidatud, millistesse olukordadesse inimesed võivad sattuda ja kuidas kindel usk ja õige käitumine viivad eesmärgini.

Minul tekkis soov seda filmi ka lastele näidata, sest sellest filmist on palju õppida. Arvutimaailmas suudavad lapsed hakkama saada, kuid ometi elame me kõik ikkagi reaalses maailmas ja maiste inimeste ja asjade keskel. Tänapäeval on laste jaoks oluline selgeks teha, kuidas läbi headuse lahendada keerulisi olukordi ja seista iseenda eest nii, et neid ka mõistetakse. Iseendasse uskumine on üks suur ja võimas vahend saavutamaks oma unistused ja eesmärgid nii, et keegi ei saa haiget. Film näitab, kuidas tänu siirale headusele ja iseendasse uskumise on võimalik saavutada oma eesmärgid ja panna teised inimesed enda ümber naeratama ja elust rõõmu tundma. Kui lastele anda võimalus iseennast aidata, siis läbi selle saavad nad kogemuse ja õpivad ennast palju paremini tundma.

Film aitab inimestel mõista, et kõik on võimalik ja kunagi ei ole hilja, et oma unistuste ja annetega tegelema hakata. Väga tihti takerduvad inimesed oma vanuse, haiguse ja isiklike probleemide taha ja löövad elule justkui käega. See toob kaasa rahulolematuse iseenda ja teistega. Peale filmi vaatamist sain veelkord kinnitust sellele, milline jõud on meie sees ja kui tähtis roll meie elus on usul, lootusel ja armastusel. Ka kõige hullemast olukorrast on väljapääs ja keerulised olukorrad õpetavad meid kõige rohkem.

Vahel on hea meeles pidada, et ka kõige pisemadki muutused algavad meist endast. Vahel on selleks lihtsalt mingit tõuget vaja. Ma usun, et antud filmist on võimalik leida just see põhjus, miks iseendasse uskumine niivõrd oluline on.“

Merike Küti ja Janno Seedri filmiteemalist arutelu saad vaadata siit:

http://vimeo.com/52110566

Filmile järgneb loeng, mis annab ülevaate Louise L. Hay õpetustest ja tehnikatest tuginedes tema raamatutele „Jõud sinu sees“ ja „Tervenda end ise“.

Osalustasu on 8 €. Tasuda saab ülekandega või kohapeal sularahas!

Filmiõhtu toimub: neljapäeval, 31.jaanuar, kell 18.00- 20.00 Viljandis, Vabaduse plats 6, II korrus.

Filmiõhtu viib läbi kogemuskoolitaja Merike Kütt, kes on Eestis ainuke litsentseeritud Louise L. Hay õpetuste treener-koolitaja.

Kohtumiseni filmiõhtul!

Registreeru filmiõhtule Viljandis, 31.jaanuar 2013, kell 18.00 – 20.00

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

 

Top