Mis on anoreksia?

Anoreksia (anorexia nervosa) on psüühikahäire, mille tunnuseks on tahtlik kehakaalu alandamine alla tervisliku piiri. Kliinilise diagnoosi püstitamiseks peab kehamassiindeks olema 17.5 või väiksem. Anoreksiale on iseloomulik kehataju häire, millest tuleneb hirm paksuks minemise (paks olemise) ees, mistõttu inimene seab oma kehakaalule ranged piirid.

Eelpool kirjeldatuga kaasnevad häired hormonaalse süsteemi töös, häiritud on organismi normaalne areng ning paljud esmased funktsioonid. Seetõttu loetakse anoreksiat ohtlikuks haiguseks, mis raskematel juhtudel vajab hospitaliseerimist.

2 Kommentaari

 • Kadi says:

  Tere,
  Olen 17 ja kaalun umbes 47 ja pikk olen 164,ja tahaks kaaluda ikkagi 45 või umbes 43.
  Aga kõik ütlevad et olen niigi peenike ja et olen alakaalus,ise küll seda ei ütleks,kuna enda jaoks olen ma küll natuke tüse võimidagi sellist…hommikuti ma ei söö,lõunal ka väga mitte ainult õhtul kuna pole lihtsalt isu,või ei taha,ega julge süüa kuna ei taha väga paksuks ka minna.

  Seega mis teie arvaksite kas see oleks heamõte et kaalust alla võttta.

  • Triin says:

   Tere, armas Kadi!

   Ainult numbrite järgi on raske midagi väita. Selleks, et saaksin anda Sulle adekvaatset nõu, on hea leppida kokku toitumisnõustamise aeg.
   Saame rääkida sellest, kuidas toitumise abil terve ja sale olla.

   Kirjuta mulle meiliaadressil triin@paremelu.ee ja saame privaatselt edasi rääkida.

   Kõike head soovides
   TriinJäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga