Triin Muiste

 

Mina olen Triin Muiste ja ma olen toitumisnõustaja.

Sageli arvavad inimesed, et toitumisnõustaja on inimene, kes aitab vaid kehakaalu langetada/tõsta. Tegelikult on toitumisnõustaja ampluaa palju laiem. Toitumisnõustaja on inimene, kes õpetab läbi toidu oma kehaga sõbraks saamist, näitab, kuidas toit aitab terve olla ning head vormi säilitada. Nõustaja aitab koostada individuaalseid menüüsid ning tema kaudu on võimalik teha toidutalumatuse teste. Toitumisnõustaja poole võib julgelt pöörduda kõrge kolesterooli ja vererõhuga, aneemiaga, liiges- ja nahahaigustega. Õige toit toetab ravi.

Minu tee tervisliku toitumiseni on olnud päris pikk. Ma ei sündinud teadmisega, et minust saab toitumisnõustaja. Selleks, et jõuda sinna, kus ma praegu olen, tuli katsetada erinevaid radasid. Samas leian, et ükski käidud tee pole olnud tühine – kõiki omandatud oskusi ja teadmisi olen ma saanud enda heaks tööle panna.

Hea toit ja söögivalmistamine on mind tegelikult alati köitnud. Tervisliku toitumiseni aga jõudsin ma oma armsa ristitütre kaudu, kellel diagnoositi haigus, mille tõttu ta ei saanud süüa tärklist (sh kartulit!), suhkrut, gluteeni ja laktoosi sisaldavaid toite. Tema pealt nägin, kuidas on võimalik õige toitumisega tervenemise teele asuda. Teema pakkus mulle niivõrd huvi, et hakkasin käima toitumisseminaridel ning alustasin toitumisnõustaja õpinguid Tervisekoolis. Tänaseks olen lõpetanud toitumisnõustaja eriala ning jätkan õpinguid toitumisterapeudi erialal.

Parem Elu Koolitused on mu töö ja hobi. Viin läbi toitumiskoolitusi ja -loenguid, juhin kord kuus toimuvat Toidustuudiot ning juhendan kaalugruppe, sh Eesti Toitumisteraapa kaalugruppe. Lisaks kannan hoolt omatoodangu eest (toodame tervislikke toorsnäkke) ning pean Parema Toidu Poodi.

Minult küsitakse sageli, kas ma ise toitun tervislikult. Täna saan öelda, et jah, ma järgin igapäevaselt tervisliku toitumise soovitusi. Samas olen ka mina inimene ja aeg-ajalt tahan endale midagi ebatervislikku lubada. Ja teengi seda, sest ma tean, et suuremas osas toitun ma siiski tervislikult. Paul McKenna näiteks ütleb, et süüa tuleks seda, mida sa tahad süüa, mitte seda, mida arvad, et peaksid sööma. Nõustun selle väitega 100%. Meie keha teab, mida ta vajab. Vahel oleme tema kuulamise lihtsalt ära unustanud… Toitumisnõustaja aitabki sul oma kehaga taas sõbruneda.

Minu taustast:

Lõpetasin Tervisekooli toitumisnõustaja eriala 2012. aastal.

Veel olen lõpetanud Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe (2010) ning Eesti ja Soome-Ugri keeleteaduse eriala bakalaureuseõppe (2006).

Olen töötanud 8 aastat panganduses, läbides seal erinevaid ametikohti tellerist kuni kontori müügi- ja teenindusjuhini.

Aastal 2011 aitasin käima lükata Vilde tervisekohviku ning sama aasta sügisest olen lektor Tervisekoolis.

Aastast 2012 olen Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni juhatuse liige.

 

Olgu toit teile sõbraks 🙂

Triin

 

Kirjuta Triinule:

Registreeru nüüd:

Nimi:

E mail:

Telefon:

Lisateave:

Please leave this field empty.

 

Top