fbpx

Suvelaager 2014 “Sisemine tasakaal”


Parem Elu Koolitused traditsiooniline suvelaager toimub juba viiendat korda.

 

Kas Sa tunned vahel, kuidas Sinu emotsioonid käivad seinast seina?
Kas Sa tajud, et mõnikord on Sinu emotsioonid Sinust justkui suuremad ja Sa ei taipa, kust need tulevad ja kuidas neid hallata?
Kas tunned, et oled vahel pinges, sisemine tasakaal on kadunud ja kõik ei laabu nii, nagu soovid?

“Ma ju ütlesin Sulle, et sa ajad selle piimatassi ümber. Nüüd on kõik piima täis ja mina pean jälle koristama hakkama. Sa oled alati nii kohmakas ja ei vaata kunagi ette! Mul on sellest nii kõrini…”
/lapsevanem, kellel puudub sisemine tasakaal/

Kas peale sellist reageeringut “tõuseb” piimatass püsti ja piim “läheb” tassi tagasi?
Me teame, et see nii ei ole ja ei saa ka kunagi olema. Milline on tagajärg?

Õhtuks oleme väsinud ja kurnatud, kuna ärritume iga pisimagi asja peale – kõik ajab närvi ja nutma ning sageli on tunne, et “ma enam ei jaksa”. Meil ei ole juba ammu olnud aega iseenda jaoks. Läheme väsinuna ja rahulolematuna magama ning ärkame hommikul samade mõtete ja tunnetega ning kõik see kordub päevast päeva. Me oleme kaotanud oma sisemise tasakaalu, pea on “prügimõtteid” täis, teadlikkust ei ole ollagi, keha on pinges, tajume valuaistinguid ja energia ei voola meie kehas enam ammu vabalt.

Milline on Sinu elu siis kui Sul on olemas sisemine tasakaal?

“Sa ärkad hommikul värske ja puhanuna ning Sind valdavad positiivsed mõtted. Sa tegutsed harmoonias ja tasakaalus ning oled teadlik oma mõtetest, tunnetest ja emotsioonidest. Sa naeratad ja koged elu igal hetkel, olles siin ja praegu. Sa tead, et kui kõik ei ole nii, nagu Sa soovid, siis ainus, mida Sa muuta saad on oma mõtlemist ja suhtumist olukordadesse, inimestesse ja iseendasse.”

Me käitume sarnastes situatsioonides ja olukordades samamoodi, nagu me oleme harjunud. Sageli reageerime ja alles pärast mõtleme. Emotsioone, mis meie energiad ja sisemise tasakaalu kõikuma panevad on oluline enda jaoks teadvustada ja läbi selle neid muutma hakata.

Selleks, et oma sisemist tasakaalu taastada, hoida ja säilitada saad suvelaagrist erinevaid tehnikaid, praktikaid, teadmisi ja kogemusi, et  olla alati rahulik, rõõmus ja igas hetkes kohal.

Kutsume Sind suvelaagrisse, mis toimub imelises Lusika talus, et koos veeta üks eriliselt mõnus ja vabastav augustikuu nädalavahetus toredate ja Sind toetavate inimestega.

Laagri kava:

Reede, 15. august
18.00 – Kogunemine
18.30 – Õhtusöök
19.30 – Laagri avamine
21.00 – Rännak endasse gongihelide abil (Kaia Karjatse)
22.00 – Saun

 Laupäev, 16. august
 8.30 – Viie tiibetlase harjutused (Hindrek Vou)
 9.00 – Hommikusöök
10.00 – “Prügimõtete” sorteerimine (Merike Kütt)
11.30 – Paus
11.45 – Aktiivne dünaamiline meditatsioon (Kairi Rebane)
13.15 – Ühine toiduvalmistamine ja lõuna (Triin Muiste, Markus Mekk)
14.45 – Keha energiakeskused ja nende aktiveerimine (Kristel Treier)
16.15 –  Paus
16.30 – Tsakra hingamine (Kairi Rebane ja Hindrek Vou)
18.00 – Ühine toiduvalmistamine ja õhtusöök
19.00 – Ühine väering
20.00 – 5 elemendi tants: Maagiline loomine (Hindrek Vou ja Kairi Rebane)

 Pühapäev, 17. august
 8.30 – Do-In meridiaanide venitused koos enesemassaažiga (Hindrek Vou)
 9.00 – Hommikusöök
10.00 – Hommikuring
10.30 – Väelaulud
11.30 – Paus
11.45 – Aktiivne tegevus looduses (Kairi Rebane ja Merike Kütt)
13.30 – Lõuna
14.30 – Laagri lõpetamine

Osalustasu: kuni 14. juulini on osalustasu 129€.
Alatates 15. juuli on osalustasu 149€.
Suvelaagri osalustasust 30€ ei kuulu tagastamisele, kui suvelaagri kohast loobud.

Registreerimine suvelaagrisse lõppeb 11.august 2014.

Hind sisaldab kahte ööbimist Lusika turismitalus, toitlustust kogu laagri jooksul s.h kaks ühist toiduvalmistamist, kõiki loenguid ning saunamõnusid.

Mida laagrisse kaasa võtta? Hea tuju, mõnus olemine, mugavad riided, matt mediteerimiseks ja istumiseks, pleed nig kõik need asjad, mis on Sinu jaoks olulised!

Toimumisaeg: 15.-17. august 2014
Toimumiskoht: Lusika turismitalu Viljandimaal

Küsimuste korral helista tel 5076212 (Merike Kütt) või kirjuta merike@paremelu.ee

Laagrisse registreerumiseks täida palun allpool olev registreerimisvorm!
[contact-form-7 404 "Not Found"]


Mis laagris toimub ja kes mida teeb?

Viie tiibetlase harjutusi juhendab Hidrek Vou, kes on  tantsu ja väelaulude juhendaja. Hindrek lõi kaasa ka eelmise 2013 aasta suvelaagris.
“Viis tiibetlast” toimib tasakaalustava ja mitmekülgse harjutuste kompleksina, mis tugevdab ja venitab kogu keha, mitte ainult lihaseid. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni.

Aktiivne dünaamiline meditatsiooni viib läbi Kairi Rebane kes on NLP meister-praktik, coach, EFT praktik.  Kairi lõi kaasa ka eelmise 2013 aasta suvelaagris.
Dünaamiline meditatsioon on aktiivne kehaline meditatsioon, mis koos intensiivse hingamise ja liikumisega vabastab Sinus blokeerunud energiad. Meditatsioon võimaldab Sul võimalikult teadlikult ja täie teadvuse juures stressi, emotsioone kogeda ning neid vabastada. Meditatsioon kestab 60 minutit ja koosneb viiest erineva aktiivsusega faasist.

Tsakra hingamine – Kairi Rebane
Vabastav hingamine on väga vana praktika, mille praktiseerimisel toimub energiataseme  tõus, vabanevad kehasse salvestunud füüsilised pinged ja emotsioonid. Vabastav hingamine pakub lõõgastust ja loob nii füüsilise kui ka hingelise rahulolu.  Tsakra hingamise ajal tunnetatakse ja saadakse teadlikust oma seitsmest tsakrast. Hingamist toetab tervendav muusika, kus iga tsakra jaoks on loodud spetsiaalsel sagedusel muusika.

 Do-In meridiaanide venitused koos enesemassaažiga – Hindrek Vou
Jaapani Shiatsu massaažikunstist pärit venitusharjutused eesmärgiga tagada ühtlane energiavoog  kõikidesse suurematesse organitesse ja elundisüsteemidesse. Läbi sügava hingamise vabastatakse kehast kõik ülearune. Sügav hingamine ja venitused tekitavad kerguse tunde kogu kehas. Enesemassaaž aitab kaasa pingete vabanemisele, võimaldab oma kehaga sügavamalt tuttavaks saada, kiirendab ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi ning tekitab üldise heaolu tunde.

 5 elemendi tants: Maagiline loomine – Hindrek Vou
Liikumine ja tantsimine on üks loomulikumatest ja iidsematest eneseväljenduse vormidest. Tants võimaldab väljendada end ka siis kui sõnadest jääb puudu. Viie elemendi tantsurännakul saad avastada ja väljendada endas peituvaid universaalseid elemente ja nendele vastavaid rütme: maa, tuli, vesi, õhk ja eeter. Seekordsesse tantsu lisame juurde loomise. Sul on võimalus leida ja võimendada oma elus midagi, mis on just sulle väga oluline praegusel ajal. Selles tantsus pole etteantud samme, vaid liigutused ja mustrid, mille Sa lood tantsimise hetkel. Pole olemas valet, kõik liigutused on selles ajahetkes õiged. Rännakul saadavad Sind erinevad rütmid, muusikastiilid, hinnangutevaba seltskond ja toetav keskkond. Läbi spontaanse liikumise saavutad sa parema kontakti oma kehaga, emotsioonide ja tunnetega, samuti õpid tundma endas peituvat sügavamat olemust.

Väelaulud – Hindrek Vou
Väelauludeks nimetatakse erinevaid laule, mis tõstavad meie teadlikkust ja  võimaldavad meil kogeda rõõmu, armastust, väge, rahu ning veel palju teisi imelisi energiaid ja tundeid. Laulame koos tuntuid väelaule ja lisame ise mõnusad trummirütmid meid toetama. 

7 energiakeskust – Kristel Treier
Meie kehas on 7 energiakeskust, mida  nimetatakse chakrateks. Neid tundes ja aktiveerides on võimalik oma ellu tuua rohkem raha ja materiaalseid rikkusi, sensuaalsust, tahtejõudu, armastust, loomingulisust, selget tulevikuvaadet, spirituaalsust. Nende tundmaõppimine annab meile praktilise teadmise iseendast. Räägime, mis on 7 chakrat ja milliseid meie eluvaldkondi mõjutavad ning kuidas me neid aktiveerides oma elu lihtsalt muuta saame. 

Gongi meditatsiooni viib läbi Kaia Karjatse
Gong on püha pill, mida on iidsetest aegadest kasutatud üheduse saamiseks kogu maailma terviklikkusega.

Gongi helid muudavad füüsilisel tasandil ajulainete võnkesgeduse tavapärasest madalamaks, ajupoolkerad tasakaalustuvad, andes võimaluse häälestuda parema ajupoole intuitiivsemale loomingulisemale tarkusele. Gongihelide abil teeme rännaku  endasse,et kohtuda enda sügavama olemusega. Helide ookeanis rahuneb närvisüsteem, vabanevad lihaspinged ja tasakaalustub keha alusrütm.

Kaia Karjatse:
Olen kasvanud koos tantsimise ja muusikaga, Heli,keha, meele ja meid ümbritseva maailma suhe on mind huvitanud läbi kogu elu. Olen tantsinud ise ja õpetanud teisi. 6 aastat tagasi liitusid minu teega orgaaniliselt gongid ja kristallkausid. On hea meel seda Universumi muusikat ka teiega jagada.


Laagrisse registreerumiseks täida palun allpool olev registreerimisvorm!
[contact-form-7 404 "Not Found"]
 

 

 

Top