fbpx

Suvelaager 2015 “Minu sisemine vägi”

 

 Parem Elu Koolitused traditsiooniline suvelaager toimub seekord juba kuuendat korda!
Sel aastal kohtume suvelaagris just siis, kui noor kuu on ennast loonud ja saame osa noore kuu maagiast ja rituaalidest!

 Seekordne laager on inspireeritud loodusest meie ümber. Loodusel on vägi igal kevadel uuesti tärgata, hoolimata karmist talvest või pikast sügisest. Meie oleme osake loodusest. Meie sees on just niisama võimas vägi, kui loodusel meie ümber. Iidsetest aegadest peale on loodusrahvad elanud harmoonias ja tasakaalus loodusega ning kasutanud oma enda sisemist väge. Linnades ja tänapäeva ebaloomulikus elutempos me kipume kaotama sidet oma jõuga, unustama, mis meie sees tegelikult peidus on.

Võtame selle nädalavahetuse, et meelde tuletada… et iseenda seest üles leida… et äratada! Et meil oleks jälle iseenda jõud, millega sügisesse minna ja millest jagub nii meile endile kui lähedastele meie ümber.

Oleme kokku pannud kava, mis sisaldab indiaanitarkust, kõigile kättesaadavaid joogaharjutusi, lubame oma kehal jõuda tantsurännakul oma sisemise väeni, teeme eestlastele ammusest ajast omaseid saunarituaale ja saame teada, kuidas Lea Dali Lion jõudis oma kogemuse läbi sisemise väeni.

Kutsume Sind suvelaagrisse, mis toimub imelises Lusika talus, et koos veeta üks eriliselt mõnus ja vabastav augustikuu nädalavahetus toredate ja Sind toetavate inimestega. Naudime langevaid tähti sumedas augustikuu öös ja tunnetame Emakese Maa jõudu ja väge!

See kõik saab oleme imeline aeg Sinu enda jaoks! 

Laagri kava:

Reede, 14. august
18.00 Kogunemine
18.30 Õhtusöök
19.30 Laagri avamine “Nelja elemendi väe rituaal: õhk, maa, vesi, tuli”.
20.00 Noore kuu loomise energia kasutamine soovimiseks

21.00 “Tantsurännak oma isikliku väeni” (Hindrek Vou)
22.30 Saun ja vaba aeg

 Laupäev, 15. august
 8.30 Päikese tervitus

 9.00 Hommikusöök
9.30 Loeng ja praktika “Oma väeni jõudmine läbi sisemise vaikuse” (Kristel Treier ja Merike Kütt)

14.00 Lõuna
15.00 Kuufaasidega ühes rütmis elamine (Kristel Treier ja Merike Kütt)
17.30 Ühine väetoidu valmistamine (Triin Muiste “Triinu Toidumaailmast”)
19.00 Õhtusöök 
20.00 Saunaväe rituaalid

 Pühapäev, 16. august
 8.30 Nelja elemendi jooga (Helina Villem)

 9.30 Hommikusöök
10.00 “Avastades maailma sügavust ja iseenda väge” – Lea Dali Lion 
13.00 Lõuna
14.30 Laagri lõpetamine

Osalustasu: kuni 14. juulini on osalustasu 129€.
Alates 15. juulist on osalustasu 149€.
Võimalus maksta kahes osas.
Suvelaagri koha garanteerib Sulle osalustasu ettemaks 30€, mis ei kuulu tagastamisele, kui suvelaagri kohast loobud.
NB! Kohtade arv on piiratud! 

Registreerimine suvelaagrisse lõppeb 10.august 2015.
SUVELAAGER ON VÄLJA MÜÜDUD!

Hind sisaldab kahte ööbimist Lusika turismitalus, toitlustust kogu laagri jooksul (s.h üks ühine toiduvalmistamine), kõiki loenguid ning saunamõnusid.

Mida laagrisse kaasa võtta? Hea tuju, mõnus olemine, mugavad riided, matt harjutusteks ja istumiseks, pleed ning kõik need asjad, mis on Sinu jaoks olulised!

Toimumisaeg: 14.-16. august 2015
Toimumiskoht: Lusika turismitalu Viljandimaal

Küsimuste korral helista tel 5076212 (Merike Kütt) või kirjuta merike@paremelu.ee

Laagrisse registreerumiseks täida palun allpool olev registreerimisvorm!
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Kes laagris esinevad ja kes mida teeb?

Kes on Lea Dali Lion ja mida tema laagris teeb?
Vestluse teemaks on: “Avastades maailma sügavust ja iseenda väge”. 
Lea Dali Lion ütleb enda kohta järgmist:
Igal hommikul ärkan suure huviga, sest ei mäleta enam päeva, mil energeetikast või kogu universumi liikumisest ühtki uut seika poleks avastanud. Armastan jälgida energiamaailma eksimatut liikumist ja geniaalset oskust meid läbi meie valitud tee juhatada. Alates hetkest, mil sain kinnitust, et maailm tõepoolest pole nii pealiskaudne, kui üritatakse arvata, on minu elu muutunud pööraselt kiireks ja ohtlikult huvitavaks. Olen nagu vaimustunud laps enneavastamata kommipoes, kes ei tea kust ja kui palju haarata, sest kõik tundub nii ahvatlev. Nii ma siis haaran siit ja sealt ja minu vaimustus aina kasvab. Ja loomulikult on mul suur rõõm oma avastusi kõigiga jagada, kel vaid selle järele isu on. Minu viimased avastused peituvad siinsamas meie kõrval, looduses. Mulle tundub, et olen looduse kohta avastanud järjekordselt midagi uskumatult pöörast. Ja kuna tean, et need on alles esimesed niidikesed, siis olen valmis suurteks imelisteks leidudeks.

Kes on Helina Villem ja mida tema laagris teeb?
Helina ütleb enda kohta: huvi jooga vastu tekkis mul aastal 1988 kui nägin oma sugulast end kummalisetesse asenditesse keeramas ning meile koju ilmus vene keelest tõlgitud jooga raamat. Sügavamalt joogasse pühendas mind Ingvar Villido ja Marshall Govindan Krija jooga pühendustel. Rahvusvahelise klassikalise hatha jooga õpetaja tunnistuse sain Akasha Yoga koolist Taimaal. Olen läbinud Kanada osteopaadi Laurier-Pierre Desjardins’i jooga kui teraapia algtõdede krususe, kust omandasin teadmised, kuidas jooga harjutusi kasutada füüsilise keha tervendamiseks. Täna viin läbi nii grupi kui ka eratunde, kus kasutan oma teadmisi anatoomiast, klassikalisest hatha joogast, krija joogast ning klassikalisest massaazist. Minu juhendatavad tunnid ei keskendu ainult ühele jooga stiilile vaid pigem õpilaste füüsilise keha probleemidele, mis on igaühel ainulaadsed.
Jooga on tants füüsilise ja vaimse kehaga ning päikesetervitus on esimene samm millest tants alguse saab. Päikesetervitus on iidne rituaal, mille käigus sa tervitad mitte ainult päikest vaid kogu elu tervikuna.

Kes on Kristel Treier ja mida tema laagris teeb?
“Kuu faasidega kooskõlas elamine ja kuidas noore kuu jõudu kasutada oma elu loomiseks”.
Kuu mõjutab maailmamerede mõõna ja tõusu. Inimese keha koosneb 70% ulatuses veest. Pole imestada, et kuu liikumine mõjutab meid rohkem kui aimata oskame. Väikese jälgimise tulemusel taipame, et on kasulik kuu faase mitte eirata nagu ka looduse loomulikke rütme meie ümber. Ning meie elu muutub harmoonilisemaks, lihtsamaks ja kergemaks. Kuu faaside puhul on üldine reegel, et mida suuremalt ja eredamalt särab kuusirp taevas, seda lähemal me oleme täiskuu faasile; seda loovamad ning energilisemad oleme. Mida rohkem me eirame looduse loomulikke tsükleid, seda rohkem stressis ja väsinud me oleme. Lisaks on noore kuu jõudu iidsetest aegadest peale kasutatud oma soovidele ja unistustele jõu lisamiseks. Teeme noore kuu loomise õhtust omale ühe maagilise hetke iseenda jaoks, mil keskendume oma unistuste elu loomisele!
Kristel ütleb enda kohta: “Ma olen õnnelik inimene. Sest ma elan enda loodud elu ja armastan igat hetke sellest. Õnnelik olemine on meie loomulik seisund ja meil on kõik selleks vajalik alati olemas. Minu kõige olulisem teadmine elust on, et me elame täna siin ja praegu ning saame muuta ise oma elu täpselt seliseks nagu soovime. Meis kõigis on olemas selleks vajalik jõud, energia ja armastus.“
Lähemalt: http://www.paremelu.ee/meist/kristel-treier/

Hindrek Vou: Rännak isikliku väeni
Tantsurännakul kohtume endas peituvate elementidega, igaüks neist on hoidmas meie isikliku väe erinevat spektrit. Väljendades meis peituvaid elemente vabalt, anname sõna oma algsele väele, mis on alati terviklik ja meid toetav. Elementidega tutvumine toimub läbi tantsulaine, mis on inspireeritud 5 rütmi tantsust. Maa element annab meile toetuse ja maandatuse, elu on seeläbi toetatud ja voolamises.
Tule element annab meile jõu saata korda asju, seada vajalikke piire ja end julgelt väljendada. Vee element on muutus, vägi lasta lahti kontrollist, kõigest üleliigsest, muutuda ja võtta vastu elu ennast, alistuda elu rütmidele. Õhu element annab meile kerguse väljendada oma isiklikku rütmi, oma
erinevaid osasid, loob ellu kergust ja mängulisust. Eeter on kõige algus, elemente hoidev ja loov, vaikus millesse pöördume, et leida vastuseid ja tervendust. Tantsurännakul toetavad meid hinnangutevaba seltskond, spetsiaalne muusika, oma keha kuulamine, spontaanne liikumine. Varasem tantsuoskus pole vajalik, kuna äratame oma sisemise tantsija, kes teab kõiki samme.
Hindrek ütleb enda kohta järgmist:
Elus on mul olnud õnne, kuna hobid ja töö on suures osas kattuvad, olles huvitatud tervest kehast ja meelest ning meetoditest kuidas seda saavutada. Mulle meeldib katsetada erinevaid keha tasakaalustavaid ja jõudu andvaid praktikaid enda peal ja jagada neid teistega. Üks nendest, mis on minuga aastateks jäänud, ongi tantsimine. Avastasin 5 rütmi tantsud 2007. aastal vaadates filmi Ekstaasi tantsud, mis oli ülimalt inspireeriv ja sellest ajast alates on tantsimine mind saatnud. Lisades sellele väheke oma “puudutust” sündiski 5 elemendi tants. Korraldan ja viin läbi tantsutöötubasid erinevate ürituste raames Eesti erinevates paikades. Erialalt olen massöör ja lisainfot minu tegemiste kohta leiab
www.kogemusteraapia.ee lehelt.

Kohtumiseni laagris!

 

 

 

Top