fbpx

Tule avasta 5 elemendi tants!

See on sulle, kes sa oled huvitatud enese leidmisest läbi spontaanse liikumise ehk 5 elemendi tantsu. Tants, mille sa ise lood sel hetkel kui seda tantsid, saatjaks erinevad rütmid, muusikastiilid, toetav seltskond ja hinnangutevaba keskkond. Kõik inimesed on selles tantsus võrdsed ja paarilist siin ei ole. Pole vahet kas oled noor või vana, mees või naine, varem tantsinud või esmakordselt – oled oodatud!

Mis on 5 elemendi tants?

See on liikumine, mis pakub sulle võimaluse väljendada end vabalt, läbi spontaanse liikumise, mille tulemusena saavutad sa parema kontakti endaga, vabastad oma keha pingetest ja õpid tundma endas peituvat sügavamat olemust. (Tants on inspireeritud 5 rütmi tantsust).

Tantsimine on lihtne ja selleks pole vaja muud oskust kui oma keha kuulata. Tantsimine ja liikumine on universaalsed ja loomulikud meile, kehadega olenditele.
Tansturännakul juhendab ja suunab sind muusika, mis on kokku pandavalt vastavalt 5-le elemendile ja seda väljendavatele rütmidele, milleks on:
· Element maa – voolavus, naiselikkus, sissejuhatus oma kehasse ja tantsurännakusse
· Element tuli – katkendlikkus, energilisem ja jõulisem, võimalus tunda enda mehelikku poolt
· Element vesi –  kaos, vesi, mida on võimatu piirata, alistumine rütmidele ja oma piiridest väljapoole liikumine
· Element õhk –  lüüriline, uus energia, rõõm ja kergus vabanemisest, oma enese rütm
· Element eeter – vaikuse rütm, kõikide rütmide algus ja lõpp, sisemine tants, ühendus vaikuse ja ruumiga

Kõik see kokku annab võimaluse tunnetada erinevaid apsekte endas ja väljendada neid läbi tantsulise liikumise, tunda end rohkem kodus oma kehas.
Tantsides vabastab keha pingetest ja läbi liikumise vabandevad emotsioonid/energiad, mis on sinusse takerdunud. See kõik lubab sul tunda end rohkem terviklikuma ja rõõmsamana.

Eriti hea on tanstimine istuva või seisava tööga inimestele, sest keha tahab liigutamist, ainult aju liigutamisest (mõtlemisest) on vähe, et sa endaga kontaktis oleksid.

Toimumiskoht: Tartu Loomemajanduskeskus, Kalevi 17

Aeg: 29. november 2013 kell 19.00 – 21.00

Osalustasu: 8 €

Riietus vali vaba ja mugav. Tantsida võid sokkides või paljajalu. Võta kaasa oma veepudel.

Läbiviija: Hindrek Vou (Hindrek viis läbi ka Parem Elu Koolitused suvelaagris 5 elemendi tantsu, mis oli erakordne kogemus).

Hindreku kohta:
Avastasin 5 rütmi tantsud 2007. aastal vaadates filmi Ekstaasi tantsud, mis oli ülimalt inspireeriv ja sellest ajast alates on tantsulised rännakud mind saatnud. Alguses tantsisime koos oma sõprusringkonnaga ja 2009. aastal sai koos sõprade ja teiste tantsu entusiastidega korraldatud esimene avalik tantsuüritus Pärnu rannas, Vikerkaare tantsude nime all. 2011 aastast alates olen sellist tantsimise viisi jaganud ka väljaspoole oma sõprusringkonda, korraldades ja viies läbi tantsutöötubasid erinevate ürituste raames Eesti erinevates paikades.
Erialalt olen massöör.

Registreeru 5 elemendi tantsule siin:
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Top